Astroloji Güneş Burcu Değildir!

Daha önce eminim şu cümleyi duymuş veya kullanmış olabilirsiniz. “Ben akrep burcuyum ama özelliklerini taşımıyorum ve bu yüzden astrolojiye inanmıyorum!”

Peki burç dediğiniz şeyin Güneş burcunuz olduğunu biliyor muydunuz?

Güneş burcu, doğum haritanızın sadece önemli bir parçası. Bazı haritalarda önemsiz bile olabilir. Nasıl mı? Hadi astrolojinin tarihine inelim kısaca! Söz veriyorum sıkıcılaşmayacağım.

İlk nasıl çıktığı net olarak bilinmemekte lakin yazılı olarak Mezopotamya’da Asur ve Babil uygarlıklarında görülmüştür. Gökyüzü hareketlerini, yıldızları izleyerek, insan kaderini yorumlamaya başlamışlardır. Çıkış amacı tamamiyle kraliyeti yönlendirmek olduğu için ilk adı “Kraliyet Sanatı” olmuştur.

Yani şuna geliyoruz. O zaman senin burcun balık, benim burcum ikizler gibi söylemler yoktu. “Yıldız Haritası”, diğer söylemle “Doğum Haritası” vardı.

Siz doğduğunuz anda gökyüzünde fotoğrafınızın çekildiğini düşünün. Tam o sırada gezegenlerin konumları ve açıları dikkate alınıyor. Yani burcum dediğiniz şey takım yıldızınız. Örneğin balık burcuyum diyen bir insanın, balık takım yıldızı güneş konumundadır. Ama bu önemli değil.

Sizin iletişiminizi Merkür belirler, aşk hayatınıza bakış açınızı Venüs belirler, zorluklarla mücadele şeklinizi Satürn belirler.

Bunun gibi her gezegen bir karakter özelliğiniz hakkında bilgi verir. Bunun profesyonel kısmında açılar, 12 tane ev vardır.

Astroloji sayesinde hayatta ne ile sınandığınız, neleri atladığınız, ne şanslar elde edebileceğiniz hakkında yorumlar alabilirsiniz.

Başak burcu olabilirsiniz, başak özellikleri taşımak zorunda değilsiniz! Stelyumunuz, yani ağırlıklı burcunuz farklı olabilir. Güneş burcunuzda toprak elementine sahip olup haritanızda aslında ateş elementi baskın çıkabilir.

Balık burcusunuz diye duygusal olmak zorunda değilsiniz! Ay burcunuzun bu konuda büyük bir etkisi olacaktır veya element niteliğinizin…

Bazılarınız; ‘’Saçmalık fal bu fal!’’ diyebilir. Astroloji ilim olmaktan çıkmış bir bilimdir. Nitekim eski insanlarda da, dinlerde de kanıtlarına rastlanmıştır.

Ben bu konuda, astrolojiyi doğru yansıtmak konusunda, sizlerle olacağım. Küçüklüğümden beri astrolojiyle ilgilenmiş ve şu anda da çok güzel bir hocadan ders alan bir kadınım.

Asıl hedefim, sizlerle birlikte astroloji algısını değiştirmek!

Astrolojiyi anlamak; kendini tanımak, insanları daha iyi anlamaktır. Astrolojide cinsiyete değil ruhlara bakılır! O ruhları anlamak için, hayattaki olumsuzlukları daha iyi kabullenmek için, edindiğim bilgiler doğrultusunda sizlerle paylaşım içinde olacağım. Beni Pepapp’ın Youtube kanalından tanıyabilir, sorular sorabilirsiniz. Bunun için buraya tıklaman yeterli. Çok yakında ikili ilişkileri de anlatacağız.

Şimdiden abone olmalısınız! Tık tık.

Sena Terzi

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir