Asyalı Kadınların 10 Güzellik Sırrı

Asyalı kadınların pamuk gibi bir cilde, bebek gibi bir yüze sahip oldukları bir gerçek. Bunda beslenmelerinden güzellik formüllerine dek birçok alışkanlığın etkisi var. Olduklarından genç görünmeleri ise hem genetik hem de kendilerine dikkat etmelerinden. Bir de tabii çok eskilere dayanan, doğal ve vazgeçilmez yöntemleri var ve bunları düzenli olarak uyguluyorlar. Bembeyaz, pürüzsüz ve her daim genç görünen Asyalı kadınların güzellik sırlarından 10 tanesini senin için listeledim.

1- Asyalı kadınların güzelliklerinin en önemli etkeni pirinç maskesi. Zaten yemeklerinde de pirince bolca yer veriyorlar. Pirinç; güneşe karşı cildi koruyor, onarıyor ve cildin beyazlamasını sağlıyor.

2- 4 dakika boyunca yüzlerine ve boyunlarına nemlendirici krem sürüyorlar, 2 dakika bekliyorlar ve 4 dakika da suyla durulayarak temizliyorlar. İşte bu 4-2-4 kuralını her gün uyguluyorlar ve uygularken de cilde masaj yapıyorlar.

3- Güneşten korunmak Asyalı kadınlar için çok önemli. Mutlaka sağlıklı bir güneş gözlüğü ve güneş şemsiyesi kullanıyorlar. Ve yaz-kış güneş kremi kullanmadan dışarı çıkmıyorlar.

4- Vitamin içeren yağlara, günlük bakım rutinlerinde sıkça yer veriyorlar. Nane ve yeşil çay yağları en sık kullandıkları yağlar. Bunları kremlerine eklemeyi de ihmal etmiyorlar.

5- Asla vazgeçmedikleri bir diğer yöntem de kuru fırçalama. Yumuşak kıllı bir fırça yardımıyla, ciltlerini kuruyken masaj yaparak fırçalıyorlar. Böylece kan akışı hızlanıyor ve cilt canlılık kazanıyor. Kolajen üretimini de es geçmeyelim.

6- Yosun maskesi de sık sık başvurdukları bir yöntem. Yosun maskesi C vitamini ve Omega-3 yağ asidi içeriyor, bu da cildi bakterilerden arındırıyor ve cildin hızla yaşlanmasını önlüyor.

7- Asyalı kadınlar suyun gücünden her şekilde faydalanıyorlar. Hem duşlarda hem de içecek olarak. Mesela uyanır uyanmaz ilk iş su içiyorlar. Ve duş seanslarına zaman ayırıyorlar. Kimyasallar ise Asyalı kadınların güzelliğinde pek yer tutmuyor.

8- Yüzlerini soğuk suyla yıkıyorlar, soya sütünü tonik olarak kullanıyorlar, duştan çıkar çıkmaz 10 saniye içinde ciltlerini nemlendiriyorlar. Ayrıca her gün sıcak havlu masajıyla gözeneklerini açıyorlar.

9- Hayvansal protein olarak çoğunlukla deniz ürünlerini tercih ediyorlar. Bu da bol bol vitamin, mineral ve Omega-3 yağ asidi demek. Yani ciltlerine içeriden de bakıyor ve ciltlerini içeriden de koruyorlar.

10- Saçlarının mükemmel gürlüğünü ve parlaklığını da -özellikle Hintli kadınların- Hindistan cevizi yağına borçlular. Önce saçlarına bu yağ ile masaj yapıyor ve sonrasında banyo yapıyorlar. Yani bu, şampuan kadar düzenli bir banyo rutini.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir