Avcı Şapkaları

Bu sene bildiğiniz gibi military tarzı giyim trendlerden biri. Balığa çıkan emekli amcalarımızın tercih ettiği avcı şapkaları da bunlardan nasibini aldı ama kafanızda öyle bir imaj canlanmasın. Zira ortaya çıkan kombinler hiçte öyle durağan değil. Yabancıların  “bucket hat” olarak adlandırdığı bu şapka modelini biz “avcı şapkası” olarak adlandırıyoruz. Gelelim bu trendi nasıl kendi tarzımızla yasıntabileceğimize.

Sadece yaz aylarında değil kış aylarında da rahatlıkla kullanabileceğimiz mevsimsiz bir şapka modeli. Bu yazın bir diğer trendi olan halka küpeler ile de kombinleyebilirsiniz. Gelin hep beraber bu trendi inceleyelim.

 Yaz aylarında şapkaları güneşten korunmak için kullanıyoruz ve her model avcı şapkaları gibi hem spor hem de şık olarak kombinlenebilecek özelliğe sahip değil.Sanırım bu modelin en büyük artısı bu yani bu şapkayı sadece t-shirtlerimle giyerim gömleklerimle olmaz demek hata olur.

Farklı renk ve desenlerde tercih edilmesine rağmen en azından kıvırıp kıvıramayacağınızı anlamak için bu sezonluk siyah ya da beyaz renklerinden bir tanesini tercih edebilirsiniz. Zira ben öyle yaptım.Başta diğer şapkalar gibi hissettirmesede zamanla deneyerek size nasıl yakışacağını kavrayabilirsiniz.

Ben en çok aksesuarlar ile kullanmayı tercih ettim. İnce  ya da kalın halka küpeler ile uyumunu beğendim. Normalde şapkayla gözlüğü aynı anda kullanmayı pek tercih etmem ama ince metal çerveli gözlüklerle kullanıldığında da aşırı kalabalık bir görüntü oluşturmuyor.Eğer isterseniz şapkanın üstünü rozet ya da patchler ile de renklendirebilirsiniz. Tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

Sena Ege

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir