Ay Burcumuzun Derinlikleri

Astrolojide şüphesiz ki en derin, en özel, en savunmasız yanımız ay burcumuz. Daha önce bahsettiğim gibi güneş burcumuz, yükselen burcumuz ve ay burcumuz en bilinen ve en temel göstergelerimiz arasında yer alıyor. Kendinizi bir düşünün. Ne hissediyoruz? Hissettiğimizi nasıl uyguluyoruz? Dışardan nasıl duruyoruz? Hepsinin cevabı çok ayrı değil mi? Heh işte bu üçünün açılımı da aynen böyle. Aşkından öldüğümüz sevgilimiz bizi aldatır; içimiz acı çeker, dışarıya güçsüz gözükmez istemez maskemizi takarız fakat asıl isteğimiz duygularımızı belli edeceğimiz, buna değicek bir partnere gözyaşı dökmektir. Ayımız kolay ortaya çıkar mı? Ya da herkese çıkar mı? 

Ay burcumuz en hassas, en özel noktamız olduğundan bulunduğu burç ve eve göre herkeste çok farklı ortaya çıkacaktır. Aynı zamanda ay; kadınları ve annemizi, annemizi algılayış biçimimizi gösterdiğinden anneden çok da farklı hareket etmeyecektir.Kadınlardan hoşlanan insanlar için ay aynı zamanda hoşlandığı kadın türünü gösterecektir. Eğer ki partneriniz ayı yengeçse ve siz yengeç burcuysanız, venüsünüz yengeçse aynı zamanda o grubu da gösterceğinden balık burcu da olabilir. Tam olarak hoşlanacağı, hayalindeki kadınsınız. Haritanızla uyum içinde olması ayın genelde mutlu bir birlikteliğe işaret edecektir. Bir erkeğin kalbini ay burcuna bakarak alabilirsiniz! Bir kadının ise güneş burcuna, ona sonraki yazılarımda geleceğiz.

Ay çocukluk dönemimizi, en masum dönemimizi de anlatacaktır. Nasıl bir çocuktuk? Duyguları nasıl algılıyorduk? Annemizi nasıl algılıyorduk? gibi gibi sorulara harita bütününe bakıldığında çok net cevaplar verecektir.Annemizin nasıl olduğundan çok nasıl algıladığımızla ilgilidir aslında. İki kardeş düşünelim; birinin ayı yengeç birisinin aslan olsun. Yengeç kişisi anneyi daha evcimen daha anaç, duygusal algılarken aslan kişisi daha güçlü, gösterişi seven, dediğim dedik bir anne olarak algılayacaktır. Neden peki? Size soruyorum annelerimizin anneliği her çocuğa aynı mıdır? Aradaki yaş farkıyla anneliği de değişmeyecek midir? Heh tam olarak bu. İki kişi farklı algılayabilir fakat annenin anneliği de değişebilir. Bu örnek ablamla benim örneğimdi. Ablam ilk çocuk ben ikinci. İlk çocuklara biliyorsunuz ki baskı daha fazladır. Bunu çok net vermesi adıma çok büyüleyici. Çevremde çocukları art arda olan kişilere sorduğumda da çok benzer burçlar olduğunu görüyorum. İlk çocuğu ay yengeçse aralarında bir yaş olan diğer kardeşi ay balık. Eh annenin anneliği bir senede çok da değişmemiş demek ki! Kendinize bakarsanız siz de bu durumu fark ediceksiniz. Şimdi size kısa bilgilerle bütün ay burçlarının anne ile olan ilişkisini anlatacağım. Bunlar uymak zorunda değil, harita bir bütündür tabiki bu bilgiler her şeyi vermez. Bu söylediklerim bizim bilinçaltımızda en içimizde hissettiğimiz olan şeyler. İyice düşünmelisiniz! Unutmayın ki ay anneyi anlattığı gibi, partnerimizi de anlatır. İki cinsiyette de! Anneden yakındığımız her şey partnerimizde olabilir. Unutmayın bahsettiğim ya sizsiniz ya da eşiniz;

Ay KOÇ; Ay Koç kişisi duygusal anlamda ani çıkışları olan, hızlıca duyguları değişen kişilerdir. İçlerinde daima bastırılmış bir öfke vardır. Olaylara çok çabuk heyecanlanırlar ve bu heyecanı çok kolay yitirirler. Karşı tarafın duygularını anlamakta zorlanırlar. İlişkilerde çok fazla sabit kalamazlar. Ayrıl, barış bir enerji hakimdir. Nedensiz yere ya  çok terkedilirler ya çok terk ederler. Bağımsız bir anneye sahiptirler. Anneyi bencil olarak algılamış olabilir. Anne çocuk gibidir onlar için.

AY BOĞA; Ay Boğa kişisi kendisini daima maddi bir güvencede hissetmek ister. Bu konuda sıkça endişelenir ve huzursuzlanır. Oldukça inatçıdır. Duygusal anlamda kolay tatmin olamaz  ve sadık bir kişiden bahsedemeyiz. Ya da durum tam tersi, böyle bir partnerle beraber olucaktır. Partner kişinin maddiyatından yararlanabilir.Anne ile ilişki kötü denilemez fakat huzursuz bir iletişim olabilir.Anne ile inatlaşma söz konusu olabilir.

AY İKİZLER; Bu kişiler ağır duygulardan özellikle de aşktan kaçmaya çok eğilimli olurlar. Diyelim ki aşık oldu; hayır olmuş olamam diyip hemen başkalarına yazmaya başlayacaktır. Gerçek duygularla yüzleşmek onlara güçsüz hissettirebilir.Kararsız olacaklardır eh malum değişken bir burç. Yalana yatkın olur, söz tutmakta zorlanır,  sinirsel problemleri olabilir.Anne ile iletişim sorunu çok yaşayacaktır bunun nedeni ise tamamen zihinsel çatışma. Anne ile karakterler çok farklı olacaktır. Annesi anadolu kadınıysa çocuğu avrupa kadını olacaktır, ikisinin de konuşacağı, savunacağı şeyler farklı olacaktır.

AY YENGEÇ; Ay yengeç aynı zamanda aileden gelen karmayı simgelediğinden kişinin ailesi hayatında büyük bir konu olucaktır. Aileye özellikle anneye özel bir hassaslık söz konusu olabilir. Anneye anne gibi davranmak, anaç bir karakter olması söz konusudur.Kişi genelde kendini güvensiz hisseder, bir yere ait hissetmekte zorlanır.Partneri aileye çok düşkün olacaktır, gelenekçi olması olasıdır. Bu kişi partnerlerine karşı aşırı anaç bir tutum sergileyecektir.

AY ASLAN; Kişi ilgiyi seven bir karakter olacaktır. İlgi bencilliği doğasında vardır, rahatına düşkündür.Anne ise sert, yönetici bir anne olacaktır. Partner tembel olabilir, ilişkide yönetme, yönetilme sıkıntısı olacaktır.

AY BAŞAK; Kişinin oldukça eleştirel bir yanı olacaktır. Mükemmelliyetçi yaklaşımı yüzünden dili oldukça sivri olabilir. Karamsal ve takıntılı olabilir. Anne çok konuşan, eleştirel bir dili olan bir profil olacaktır.

AY TERAZİ; Eşitliğe oldukça önem verecektir. Hak kıyaslaması oldukça önemlidir kişi için.Kararsızlık olduğu gibi kişi uzlaşmada sıkıntılar yaşayacaktır. Anne ile gelgitli iletişim, açık düşmanlık gibi durumlar söz konusu olabilir.

AY AKREP; Kişi intikamcı bir yapıdadır. Suskun bir yapısı vardır. Anne ile krizler söz konusu olabilir, anne krizlerle beslenen bir yapıda olabilir.

AY YAY;  Kişi yargılayacı olacak ve kendi doğrusundan kolay şaşmayacaktır. Bağlanma, odaklanma sorunu yaşayabilir.Anne katı, kuralları olan bir profil olacaktır.

AY OĞLAK; Duygularını göstermekten oldukça kaçınacak ve oldukça mesafeli kalacaktır. Sorumluluk almaktan hoşlanır. İlişkide partnerine zaman çok ayıramaz, iş hayatına oldukça düşkün olacaktır.(Siz veya partneriniz) Anne mesafeli, çalışan, sevgisiz büyüten bir anne olacaktır.

AY KOVA; Bu kişinin oldukça asi davranışları vardır.Kişinin ilişkileri çok ani başladığı gibi çok ani bitecektir. Anne arkadaşlarına çok düşkündür ve aynı şekilde kişinin partneri de öyle olabilir. Anneye düşkünlükten bahsedemeyiz.

AY BALIK; Kişi kurban pozisyonuna girmeye oldukça yatkındır. Her şeye bağımlılık duyma gibi sorunlarla karşılaşabilir. Anne ile belirsiz bir ilişkisi vardır.Partneri sessiz, sakin, belirsiz bir karakterde olacaktır.

Ay burcumuza internetteki pek çok siteden bakabilirsiniz. Ay burcu hesaplama yazmanız yeterli olacaktır.

Sena Terzi

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir