Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Ayaklar İçin Muz Maskesi

A, B ve E vitamini deposu, potasyum ve lif kaynağı muz, besin olarak çok sağlıklı olduğu gibi cilt maskesi olarak da etkilidir. Kurumuş ve rengini kaybetmiş ciltlerde büyük bir değişim yaratır. Cildi besler ve daha genç görünmesini sağlar. Ayrıca dişleri ve saçları da yeniler. Fakat öyle bir özelliği var ki, muz deyince aklına ilk o özellik gelmez: Muzu ayak maskesi olarak da kullanabilirsin. Evet, muz ayakları yumuşatarak, topuklardaki çatlakları neredeyse yok etmek gibi bir özelliğe de sahiptir. Çünkü bu çatlaklar hem sağlık hem de görüntü açısından problemdir. Özellikle deniz sezonunda çatlaklı topuklar rahatsız edici olabilir. Ayrıca çatlaklar bir süre sonra kanama da yapabilir. Muz, ayak derisinin gevşemesini sağlayarak çatlakları gözle görülür şekilde azaltır. Ayakların sandaletinin içinde parlar.

Senin için, muzun ayakla olan bağlantısını, muza basıp kaymaktan öteye taşıyorum. 🙂

Muz maskesi

Orta boy bir muzu bir kapta iyice ez. Ezerken, içine istersen birkaç damla zeytinyağı da damlatabilirsin. Püre haline getirdiğin muzu ayaklarına ve özellikle de topuklarına masaj yaparak uygula. 10 dakika bekledikten sonra ayaklarını ılık suyla durula. Bu işlemi, çatlakların azalana kadar, her gün tekrarla.

Muz kabuğu maskesi

Muzu yedikten sonra muz kabuğunu atma ve 1 gün bekle. Bu süre boyunca kabuk çürüyecek ve aslında yararlı bakteriler açısından daha zengin olacaktır. Daha sonra kabuğun iç kısmını topuklarına sürerek masaj yap. Masaj bitince de bol suyla durula. Bu işlemi, çatlakların azalana kadar, iki günde bir yapabilirsin.

 

Ayakların da artık senin gibi: PAMUUUK!

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir