Balkonun İçin 6 Dekorasyon Fikri

Corona döneminde evlere kapandığımız bir gerçek. Ama artık evde durması ilk zamankinden biraz daha zor. Çünkü hem sıkıldık hem de neredeyse yaz geldi. Hava almak, canlanmak, yazın keyfine varmak istiyoruz. İşte böyle zamanlarda, küçük ya da büyük olsun, balkonlar tam bir kurtarıcı. Zaten İtalya’da da insanlar balkonlardan şarkılar söyleyerek, birbirleriyle sohbet ederek bu dönemi atlatmaya çalışmışlardı, hatırlarsan. Biz de güneşten faydalanmak ve dışarıdaymış hissi yaşamak için balkonlarımızı değerlendirebiliriz. Çok ufak dekoratif dokunuşlarla balkonlarımızı daha oturulası bir alan haline getirebiliriz. Sen de yaz geliyor diye rehavete kapılma, tedbiri elden bırakma. Sık sık dışarı çıkmak yerine balkonunun tadını çıkar. Böylesi hem senin için hem de sevdiklerin için daha güvenli olacak. Hadi, balkonun için neler yapabileceğine bir bakalım.

1- Birbiriyle uyumlu masa ve sandalyeler güzeldir fakat genişçe bir halı ve minderler de ortama daha otantik bir hava verebilir. Bunu bir düşün derim.

2- Balkonunun korkuluklarını saksılarla süsleyebilirsin. Hatta bu saksılarda domates, biber bile yetiştirebilirsin. Kendi bahçeni yapmaya ne dersin?

3- Duvarlarını minik yılbaşı ışıklarıyla süsleyerek, yılbaşı ruhunu yazın da yaşaman mümkün. Yani hem dışın hem için ısınsın.

4- Balkon tavanına cibinlik asarak sineklerden korunursun doğru ama aynı zamanda kendini bir çöl prensesi gibi de hissedebilirsin. 🙂

5- Kafesi bir dekorasyon ürünü olarak kullanmaya ne dersin? İçine mumlar koyarsan daha da güzel olur.

6- Balkon duvarlarını boyayarak keyifli vakit geçirebilirsin. Eğer resim yeteneğin hiç yoksa kes-yapıştıra başvur ve duvarları kişiselleştir. Hatta duvara tablo bile asabilirsin.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir