Bebek Gibi Olmak İçin Bebe Yağı

Bebe yağı minerallerden oluşan ve güzel kokan bir tür masaj yağı. Bebeklerin cildinin kurumasını önlemek için formüle edilmiş ve son derece hafif. Bu yüzden bebeklerin hassas ve taze ciltlerine iyi geliyor. İşte bu yüzden bizler de bebek gibi olmak için bebe yağının mucizelerinden faydalanabiliriz. Gözenekleri tıkamaması, cilt üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturması, nemlendirmesi ve yumuşatması faydalarından sadece birkaçı. Duşlardan sonra sürülecek bebe yağının ışıltı vermesi ve masaj etkisi sayesinde rahatlatması da var. Bu yüzden evinde bulundurmanda fayda var. Hem bebe yağını yüzüne uygulamak dışında kullanabileceğin başka alanlar da var. Bakalım bebe yağını başka ne şekillerde kullanabiliyormuşuz:

1- Bebe yağı cildine zarar vermeden makyajını temizler. Bunun için bir pamuğa birkaç damla damlatıp yüzünü silmen, ardından durulaman ve bir havluyla kurulaman yeterli.

2- Göz altı torbalarına iyi gelir. Parmaklarının ucuna damlatıp göz altına masaj yapabilirsin. Birkaç dakika bekledikten sonra, kağıt havluyla mutlaka yağın fazlasını al ama.

3- Bebe yağı doğal bir dudak nemlendiricisidir. Çatlayan, kuruyan dudaklara iyi gelir. Dudak peeling’inde kullanabilirsin.

4- Bebe yağını cildine bulaşan boyaları ve lekeleri temizlemek için de kullanabilirsin.

5- Hamilelikte göbeğe sürülen bebe yağı, göbeğin gerilmesini ve rahatsızlık vermesini önler.

6- Bebe yağının bronzlaştırıcı etkisi de vardır. Güneşlenirken güvenle kullanabilirsin.

7- Bebe yağı aç kırılmalarını önler, saçları besler ve saçların çabuk uzamasını sağlar. Duştan önce sürüp bekletebilir ve duş sırasında durulayabilirsin.

8- Bebe yağı topukları yumuşatır. Topuklarına sürdükten sonra çorap giyersen, sıcakla birlikte, daha etkili olur.

9- Eğer banyoda tıraş bıçağı kullanıyorsan öncesinde bebe yağı sürebilirsin. Böylece cildin tahriş olmayacaktır.

10- Gözlerinde yoğun makyaj varsa, sadece bu bölgeyi bebe yağı damlatılmış pamukla temizleyebilirsin. Bebe yağı göz yakmaz.

Bunlar dışında yara bandını çıkarırken acımaması için, düğüm olmuş kolyeleri açarken zorlanmamak için, makyaj fırçalarını daha kolay temizleyebilmek için de bebe yağı kullanabilirsin. Aklında bulunsun.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir