Bel Bölgesi Yağlarından Kurtulmaya Yardımcı 5 Süper Besin

Düzenli ve gereken miktarda bu beş besini tüketirsen ve elbette beslenmeni hareketle desteklersen, bel bölgesindeki yağlarından bir süre sonra kurtulabilirsin. Ama o hamburgerlere, pizzalara elveda. Başka türlü olmaz tatlım.

Ananas: Vitamin, mineral, antioksidanlar ve enzimler bakımından zengin olan ananas, özellikle içerdiği Bromelain enzimi sayesinde bel bölgesi yağlarından kurtulmaya yardımcıdır.

Hindistan Cevizi Yağı: Yapılan araştırmalara göre Hindistan cevizi yağı tüketiminin insülin hormonunu dengelediği ve kadınlarda bel bölgesi yağlanmayı azalttığı görülmüştür. Ancak günlük gereksinime göre 1-2 yemek kaşığından fazla tüketilmemelidir.

Yeşil Çay: İçerdiği kafein ve kateşinler sayesinde yağ yakımını destekler ve metabolizmanın hızlanmasında yardımcıdır. Günde 1-2 fincan yeşil çay tüketilmesi önerilir.

Limon: Güne enerjik başlamak ve karın bölgesi yağlarınızı azaltmak isterseniz limonlu su tam sana göre! Herhangi bir mide rahatsızlığın veya tansiyon sorunun yoksa sabahları aç karnına limonlu su tüketebilirsin.

Tarçın: Kahve ya da çaylarına bu süper baharatı katarak hem daha az kalori almayı sağlar hem de şeker ihtiyacını doğal yollarla karşılamış olursun. Aynı zamanda kas ağrılarını ya da sindirim sistemi sorunlarını da düzenlemeye yardımcıdır.

Yazan: Dyt. Merve Gedikli

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir