Bilim Açıklıyor: Bu Besinler Libidonuzu Artırıyor!

Düzenli ve sağlıklı cinsel yaşam, mutlu bir yaşantı için son derece önemli. Ancak zaman zaman kaybettiğimiz enerji, vücudumuzda eksilen vitamin ve mineraller ya da stres yüzünden cinsel yaşantımız sekteye uğrayabilir. Bunu engellemek için beslenmemizde bazı gıdaları öne çıkarabiliriz. Yapılan araştırmalar ile kanıtlanan, libidoyu artıran bu besinleri denemeye değer!

1. İncir

Bol şeker içeren incir, ihtiyacınız olan enerjiyi size kolayca sağlar. Bu yumuşak meyve, kan damarlarının rahatlamasına yardımcı olan amino asitleri ve libidoyu uyararak cinsel hormonların üremesine yardımcı olur.

2. Somon

Omega 3 açısından zengin olan somon balığı, kan dolaşımını hızlandırır, tüm duyularınızı uyandırır ve zihninizi rahatlatır.

3. Kuşkonmaz

4. Biber

Baharatlı ve acılı gıdalar kalp atışını hızlandırır, dolaşımı kolaylaştırır. Chili biberi, vücudumuzun mutluluk ve eğlence için ihtiyacı olan endorfin hormonlarını serbest bırakmasını sağlar. Salsa sosa ya da Guacamole’ye ekleyerek ortamın ısınmasını sağlayabilirsiniz.

5. Tatlı patates

Tutkuya enerji veren müthiş bir karbonhidrat! Romantik bir yemek için tatlı patatesli tarifleri de göz ardı etmeyin.

6. Çikolata

Bir tutku işareti olarak hafızalara kazınan çikolatanın libido artırıcı etkisini artık tüm dünya biliyor. Vücudun, feniletilamin ve serotonin salgılamasına yardımcı olan çikolata modunuzu yükseltir ve afrodizyak etkisi yaratır. Unutulmaz bir gece geçirmek için belki de ihtiyacınız olan tek şey bir parça çikolatadır.

7. Şeftali

Olgunlaşmış bir şeftalinin son derece seksi bir mevye olduğunu söyleyebiliriz. Kadınlarda libido artışını sağladığı bilimsel olarak kanıtlanan bu meyvede bolca C vitamini bulunuyor.

 

Kaynak: Livetobloom

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir