Birini Daha İyi Tanımak İçin Sorabileceğin 10 Keyifli Soru

Biz artık -birini tanımak için-  “nerelisin?”, “kaça gidiyorsun?”, “kime oy verdin?” gibi şeyler sormuyoruz. Daha yaratıcı, daha renkli sorular var çünkü. Üstelik bunlara verilen cevaplar ortalama bir fikir sahibi olmanı da sağlayabilir. En azından karşındakinin ne kadar zevkli olduğunu öğrenebilirsin. Sonuçta sosyal medya profilleri gerçeği pek yansıtmıyor. Klasik müzik dinliyorum diyor, “Kiki, do you love me?” dinleyebiliyor. O yüzden iş yüz yüze buluşmalara ve sorulara kalıyor. İlk buluşmayı bir iş görüşmesi gibi düşün. Sonuçta kendin için önemli bir karar vereceksin. Zaman kaybetmek, boşa kürek çekmek istemiyorsun. Birini kazanmak, güzel bir şeylere başlamak istiyorsun. Ona bu soruları sorar mıydın?

1- Hayatının belirli döneminde açıp izleme ihtiyacı duyduğun, senin için vazgeçilmez olan ve asla sıkılmayacağın film hangisi? (Seri katil filmleri derse, ufak ufak uzaaa. Biz sizi arayacağız!)

2- Spor gibi fiziksel faaliyetlerden hoşlanan birisi misindir yoksa oyun gibi zihinsel faaliyetler mi daha çok ilgini çeker? (Eğer o enerjikse, sen oturmaçsan, buluşma noktalarında sıkıntı yaşayacaksınız demektir. Benden söylemesi!)

3- Art arda dinlediğin, dinlemekten bıkıp usanmadığın bir şarkı var mı? (Müzik kulağı, ritim duygusu olmayan; yarın öbür gün seni de dinlemez. Hıh!)

4- Sence demir tahta Khaleesi mi geçmeli Jon Snow mu? (Bakalım hanım köylü mü yoksa yalnız savaşçı mı? Night King derse bu iş başlamadan biter.)

5- Geçmişinde pişmanlık duyduğun bir şey var mı, özel değilse anlatır mısın? (Buna hayır derse tekrar düşün. Geçmişinde pişmanlık olmayan bir insan, insan değil, uzaylıdır çünkü.)

6- Hiç çok çılgın bir şey yaptın mı? (Eğer çekinmeden anlatırsa hemen şunu söyle: Pics or it didn’t happen!)

7- İdeal, birlikte zaman geçirme anlayışın nedir? Evde takılmayı mı dışarı çıkmayı mı tercih edersin? (Bu arada bak bakalım, telefonuna ne kadar sıklıkta bakıyor. Sık bakıyorsa cevap telefonda vakit geçirmektir çünkü.)

8- Vampirler mi kurt adamlar mı? Vampirler seksi ve tutkuludur ama kendilerini düşünürler. Kurt adamlar sadık ve güçlüdürler ama fazla zeki oldukları söylenemez.

9- Diyelim ki bütün sosyal medya hesapların bir anda -geri döndürülemeyecek üzere- kapandı. O an ne hissedersin? (Alnından bir damla ter süzüldü, gördüm!)

10- Kitaplarla aran nasıl? En son okuduğun kitaptan aklında kalan bir cümle söylesene. (Tamam tamam, en son okuduğun kitabın adını söyle bari.)

Bonus: Star Wars mu Star Trek mi? (Kavga çıkar net.)

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir