Boş Zamanlarını Dolu Dolu Geçirmeni Sağlayacak 5 Aktivite

Üretken, başarılı ve istikrarlı olabilmenin birinci kuralı; hiçbir zaman dilimini boş zaman olarak görmemekten geçiyor. Çünkü hayaller ve hedefler için her zaman değerli. Kendini ifade etmek, geliştirmek, şekillendirmek için her an biriktirdiklerinin üstüne bir şeyler koyman gerekli. Tamam, bazen dinlenmeye, eğlenmeye, hiçbir şey yapmamaya ihtiyacın var ama bu zamanları da boş zamanlar olarak görmemeli; kendine ayırdığın, kendini mutlu ettiğin zamanlar olarak değerlendirmelisin. Boş zaman yok, boşa harcanmış zaman var! Tabii bunun yolu da planlı olmaktan; dikkatini, enerjini, yeteneğini gereksiz şeylerle harcamamaktan geçiyor. Sürekli saate bakmak, hiçbir şeye yetişememekten şikayet etmek yerine zamanını akıllıca kullanmaktan geçiyor. Televizyonun karşısında boş boş oturmaktan, tabaklarca yemek yemekten, insanlar ne yapıyormuş diye bakınmaktan daha anlamlı şeyler yaparak hem de. Boş zamanlarını dolu dolu geçirmen ve kendini yenilenmiş hissetmen mümkün. Zamanının değerini bilmen mümkün  Sana bunun için 5 tavsiyem var:

1- Her gün en az yarım saatimizi egzersize ayırmamız, sağlıklı bir zihin ve beden için şart. Sen de boş zamanlarında sevdiğin bir sporu yapabilir veya dans edebilirsin. Maksat harekete geçmek, daha enerjik olmak, daha sağlıklı düşünebilmek, çok daha iyi hissetmek. 

2- İşte en keyifli boş zaman aktivitelerinden biri: Bir hobi edinmek. Belli bir konuda yaratıcı olmak, ortaya bir şeyler çıkarmak, o konuda uzmanlaşmak kendini daha yetkin hissetmeni sağlayacak. Mesela örgü örmek, resim yapmak, fotoğraf çekmek, hatta senaryo yazmak gibi. 

3- Boş zamanlarında her zaman sırt çantanı, fotoğraf makineni alıp gezmeye çıkmak, yeni yerler görmek gibi bir alternatifin var. Çünkü her şehrin görülmeye ve keşfedilmeye değer köşeleri var. Yeni tatlar denemek, yeni insanlarla tanışmak her zaman mümkün.

4- Sana bir şeyler katabilecek biriyle kahve içmek de bir boş zaman aktivitesi olabilir. Çünkü ondan çok şey öğrenebilir, ilham alabilirsin. Böylece örnek aldıklarını, aklına gelen fikirleri kendi hayatına da uygulayabilirsin. Hayatında yeni pencereler açılabilir. 

5- Ve son olarak, boş zamanlarını dergi okuyarak daha renkli ve dopdolu bir hale getirebilirsin. Farklı konuların gündemini takip eder, yeni düşünceler oluşturursun. Farklı perspektifler keşfeder, yepyeni konular hakkında fikir sahibi olursun. Toplu taşımada, evinin koltuğunda, öğle arasında geçirdiğin zamanlar daha anlamlı olur. 

Yüzlerce dergiye istediğin zaman, istediğin yerde anında ulaşman, hayatına hem hız hem de renk katman için Turkcell Dergilik var!

Dergilik; dergi ve gazete taşımaya son veren, okuma alışkanlığını tamamen değiştiren bir uygulama. Tek dergi fiyatına yüzlerce dergiyi ve gazeteyi kolayca indirip okuyabiliyor, favorilerine ekleyip kendi kütüphaneni yaratabiliyorsun. Üstelik bu dergi ve gazetelere internetin olmadan da ulaşabiliyorsun. 

Veee şimdi Dergilik’te tamamen sana özel bir kadın ve yaşam paketi de var: Kadınca Paketi! Bu paket sayesinde dekorasyondan modaya, yemekten kültür-sanata yerli ve yabancı yüzlerce güncel dergiye kolayca ulaşacaksın. Bütün bu dergilere, ürünlere, içeriklere ayrı ayrı para vermek yerine, bir paketle hepsine sahip olacaksın. Popüler, sevilen ve dolu dolu dergiler, en avantajlı fiyatlarla her zaman cebinde olacak.

Eğer Turkcell’liysen;

Kadınca Paketi sana özel ilk 3 ay sadece 2.99 TL! Üstelik ilk paket alımıyla, günlük 1 GB da hediye!

Hemen almak için Tıkla!

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir