Bugün Kendin İçin Ne Yaptın?

Bu koşuşturmanın içerisinde artık kendin için bir şeyler yapma vakti gelmedi mi sence de?
Bugün kendin için ne yaptın?

Ufacık gibi görünen, kolayca uygulamaya geçebileceğin ama aslında hayatında büyük anlam ifade eden bazı şeyler yapabilirsin bence, ne dersin?

1. Çayına/kahvene şeker koymayı bırakabilirsin. Günde 3 fincan 2 küp şekerli çay/kahve tüketsen tam tamına yılda 2190 küp şeker eder! Bırak gitsin!

2. Çok istediğin ama bir türlü başlayamadığın o spora artık başlayabilirsin. Eğer ki sevdiğin bir arkadaşın da istiyorsa ne mutlu sana, birbirinizi motive edersiniz ve bu da sporunuzu aksatmanızın önüne geçer.

3. Patatesi kızartmaktan vazgeçip fırında bol baharatlı şekilde pişirebilirsin. İnce ince kesersen yine çıtır çıtır olacaktır, baharatlarsa o bol yağlı ve yüksek kalorili soslardan uzaklaşmana yardımcı olacaktır.

4. Su içmeyi unutuyorum diye isyan etmekten vazgeçip çantana/arabana/ofisine su şişesi koymayı deneyebilirsin. Gözünün önünde olunca çok daha kolay tüketirsin.

5. Son olarak bol bol kahkahayı hayatına sokmayı deneyebilirsin, hem ruhuna hem de bedenine iyi gelecek benden söylemesi. Gül gitsin!

Eee, peki sen bugün kendin için ne yaptın?
Stj.Dyt. Burcu Akgül
@diyetimiseviyorum

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir