Burçlar Karantinadan Sonra Ne Yapacak

Koç: Koç’u bundan sonra her türlü etkinlikte, partide, festivalde göreceğiz. Birikmiş enerjisini atarken sosyal mesafeyi, sosyal olmak şeklinde kendisine göre yorumlayacak. Güzel Koç’umuz itliğin, serseriliğin kitabını yazacak.

Boğa: Restoranlar şimdiden stok yapsalar, masalara karton müşteriler koysalar, kısa süreli bir kıtlığa hazır olsalar iyi olur. Çünkü Boğa gümbür gümbür geliyor. Evet, bu gelen Boğa’nın karantinada aldığı fazla kiloların sesleri.

İkizler: O şu sıralar yine ikilemde: Acaba normalleşme sürecinde parka, bahçeye gidip yere çizilen çemberlerin içinde mi kalsam yoksa evden çıkmayıp kendi karantinama devam mı etsem? Sevgili İkizler, ya içindesindir çemberin ya dışında. Ona göre.

Yengeç: Ev hayatı Yengeç’in normali olduğu için bu karantinadan hiçbir şey anlamadı. O yüzden karantinadan sonra da alışkanlıklarına devam edecek. Evde kalacak, marketten sipariş verecek, arkadaşlarına en kısa zamanda görüşürüz deyip, görüşmeyecek.

Aslan: Karantina süresince aldığı ne varsa üstüne geçirecek ve mekanlar açılmaya başlar başlamaz geçit törenindeymiş gibi dışarıya çıkacak. İnsanların onu podyuma en son çıkan modacı gibi gördüklerini zannederken gerçekte deli mi ne olduğu düşünülecek.

Başak: İstediğimiz kadar normalleşelim bu bir Başak’ı asla bağlamaz. Çünkü o, ayakkabıların altını çamaşır suyuyla silmeye, poşetleri deterjanlı suyla yıkamaya, meyvelere ve sebzelere duş aldırmaya, yetkililer 6 metre dediyse nolur nolmaz diye sosyal mesafeyi 10 metre tutmaya devam eder.

Terazi: Karantinada saçlarını boyatamadı, tırnaklarını yaptıramadı, gezilerini paylaşamadı, yeterince selfie çekemedi. Tehlikenin farkında mısınız? Instagram timeline’ları yakında Terazi fotoğrafları kaynayacak, gizleme ayarlarını bir an önce yapsak iyi olur.

Akrep: Sosyal mesafe yüzünden en büyük aksiyonu sexting olan Akrep, karantinadan sonra arkadaşlık sitelerini işgal etmek, ortamlarda boy göstermek üzere erketede bekliyor. İkinci dalganın sorumlusu sen olursan şaşırmayız Akrep. Bak bu işler dalga geçmeye gelmez.

Yay: Her şey bir Yay için eğlenceye dönüşebilir. Nasıl ki karantina boyunca içi kan ağlasa da canlı yayınlarla ilgi çekmeyi başardı, sıkılmasını bile beğeniye dönüştürdüyse; karantinadan sonra da en dikkat çeken yine o olacak. Maske bir insana bu kadar mı yakışır yahu!

Oğlak: Eskiden çalışmak çok güzeldi, karantina süresince evden çalışmak da çok güzeldi, karantina sonrasında dışarıda çalışmak da yine çok güzel olacak. Oğlak’ların disiplinli ve kontrollü hayatlarına imrenmemek elde değil. Strese ekmek doğrayıp yer onlar.

Kova: Özgürlüğüne düşkün Kova, karantinadan sonra kendini vuracak sokaklara. Çünkü o karantinada değil “koza”daydı. Sağlıklı yaşadı, spor yaptı, YouTube videoları çekti. Corona adeta onu teğet geçti. Desem de inanmayın, sıfırlanan banka hesabıyla ne yapacağını düşünüyor şu an. Doluya koysan almaz, boşa koysan dolmaz be Kova.

Balık: Tatil hayalleri kuruyor, doğanın kendine gelmesini kutluyor, evinin değerini daha iyi biliyor ve karantinadan sonra her şeyin düzeleceğini, kapitalizmin son bulacağını umuyor. Biz seni bu tatlı hayallerinle baş başa bırakıyor ve AVM’lere doğru yol alıyoruz Balık’çım. İndirim varmış çünkü.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir