Burçlar Korku Filminde Oynasaydı…

Koç: En terk edilmiş, en lanetli yeri bulur; kafa dinleyeceğiz diye bütün arkadaşlarını ikna edip toplar ve oraya tatile götürür. Para gibi harcanan, testereyle hacamat edilen gençlerin sorumlusu bu kötü arkadaştır işte.

Boğa: Boğazına çok düşkün olduğu için muhtemelen insan yiyen seri katil olacaktır. Çekici görüntüsüne, güzel sesine, badem gözlerine aldanmayın; yemeğe kalır mısın dediğinde hiç düşünmeden topuklayın!

İkizler: İşte çift karakteriyle korku filmleri için yaratılmış biri! Gündüzleri usluyu oynar, geceleri katili. En dost canlısı haliyle ortamlara sızar, sonuna kadar katili arar, gerçek yüzünü gösterdikleriyle ızgara yapar.

Yengeç: Evcimen, hafta sonları bile evde zaman geçirmeyi seven biri için en büyük kabus evine bir başkasının yerleşmesidir herhalde. Bu durumda o da; yeni geleni türlü korkunç yollarla evden kovmaya çalışan, evin laneti olacaktır. Olamaz, bu ev canlı!

Aslan: Ön planda olmak onun için kaçınılmaz. Gösteriş, dikkat çekme isteği, süperstarlık, küstahlık… Evet, adeta şeytanın kendisini tarif ediyoruz. Tek kusuru, boynuzunu ve kuyruğunu saklayamayacak olması.

Başak: Önce seksi ve aptal kız, sonra şişman ve gözlüklü çocuk, sonra da sevişen çift ölürken; tek bir kız hayatta kalmayı başarır. Sessiz, pasif, dikkatli ama akıllı olduğu için. İşte bu kişi odur, final kızıdır.

Terazi: O, ebedi gençlik ve güzellikten başka ne isteyebilir ki? Ah evet, bir de zenginlik! O halde bulduğu ilk vampire kendini dönüştürtecek ve hayatta kalmak için insanları avlamaktan çekinmeyecektir.

Akrep: Fitne fesatlık yapsın, kendisine yanlış yapandan intikam alsın, gıcıklık olsun diye herkesi fareye çevirsin… İşte korku filmlerinin kara büyülerle haşır neşir cadısı. Seksi görüntüsüne aldanmayın, iksirini içmezse buruşuyor.

Yay: Aklı bir karış havada olduğu ve hayattan zevk almaya odaklı olduğu için muhtemelen zombi olacaktır. Dolaşsın, yesin içsin, aptal olanların beynini yesin. Daha ne!

Oğlak: Hem iş hayatını hem korku filmi hayatını aynı anda yürütmeye karar verdi ve operadaki hayalet oldu. Ne yapacağız bunların yüksek perdeden emir verme huylarını ve işkolikliklerini!

Kova: O, bu dünyadan olamaz! Hayır, mükemmel olduğu için değil; uzaylı olduğu için. Her şeyi bilir, özgürlüğüne düşkündür ve bazen ortamlara yabancılaşabilir. İnanmak istiyoruz!

Balık: Uykuyu bu kadar seven, rüyalarda yaşayan biri tabii ki insanların kabuslarına girip, onlardan insan pizzası yapmayı da sevecektir. Evet, karşımızda eli bıçaklı bir rüya katili var.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir