Burçlar ve Sonbahar Klişeleri

Koç: Bizimkisi işe elinde hazır kahve bardağıyla gelmeye başladı bile. Sanırsın “Şeytan Marka Giyer”in Miranda’sı. En son sonbahar trendleri onda: Uzun şallar, diz üstü çizmeler, yeni açılan kahveciler. Bir burç bu kadar mevsiminin insanı olmaz ki canım.

Boğa: Nasılsa mont, palto, kaban giyeceğim; kiloları kamufle edebilirim diye kalorileri şimdiden stoklamaya başladı bile. Yok havuçlu kek, yok bal kabaklı latte, yok sarmalar dolmalar derken bu kış da en az o üşüyecek. Her yağ bir kalori, her kalori bir kalorifer…

İkizler: Etrafta kedili, kahveli, kitaplı Instagram fotoğraflarıyla like’dan like’a koşan bu burç; bir yandan da en yakınlarına yazın bitmesine ne kadar üzüldüğünü söylüyor. Bir yandan hırka giymek bir yandan da terlememek istiyorum Pepapp!

Yengeç: Önünde, evinde geçireceği bir sürü hüzünlü ay var. Dramı pek seven burcumuz; pencereden yağmuru izleyerek hülyalara dalabilir, battaniyenin altında hatıralarıyla baş başa kalabilir, bir bardak saleple çocukluğuna dönebilir. Yeter, ağlayacağım şimdi!

Aslan: Bu burcun; sonbaharı bir kombin geçidi bir fashion week sandığı bir gerçek. Şöyle biraz kurumuş yapraklarla poz vereyim, biraz da elimde çay olsun, orada bir yere dalmış gibi yapayım… Ey Aslan kendine gel, sen bir yaz insanısın!

Başak: Eğer birisi şimdiden mutfağa girmiş turşu kavanozluyor, evdeki kırık dökük yerleri onarıyor, pencereleri sağlamlaştırıyor, gribe karşı gerekli önlemleri alıyor ve kendisine kaşındırmayan yün kazak örüyorsa o kişi kesinlikle Başak’tır.

Terazi: Hava serinledi, amansız rüzgar geldi diye kişisel bakımını ihmal edeceğini mi sandınız? Çatlayan bir cilde, kurumuş saçlara, pul pul olmuş dudaklara, pejmürdeliğe asla tahammülü yok. Her mevsim güzellik, her daim yüzeysellik onun sloganı.

Akrep: İşte kırmızı rujunu sürüp, etrafa karışık mesajlar vermen için en elverişli mevsim sevgili Akrep. Sen de bir sonbahar çocuğu olduğun için gerek soğuğa gerekse fantezilere oldukça hazırlıklısın. Kırmızı şarap eşliğinde şömine önü keyfi -öhöm klişesi- gibi.

Yay: Üşümeyi ve üzülmeyi hiç sevmeyen Yay için sonbahar gereksiz bir depresyon sebebidir. İnsanların yalnızlık şarkıları söyleyip, evden çıkmamalarına bir anlam veremez. Onun için sonbahar, içinde Cadılar Bayramı’nın falan olduğu eğlenceli bir şeydir çünkü.

Oğlak: Oğlak için dizi vakti! Hayatı rutinlerden bir demet olan burcumuz, sonbaharla birlikte başlayan dizilerin de müdavimi olacaktır elbette. Bunu yaparken de görev bilinciyle çekirdek çitleyecek ve çayını içecek. Bitirilmesi gereken paketler var Oğlak!

Kova: Yeni kararlar ve kitaplar aldığı bir dönem geldiği için, bu burç sonbaharda biraz da heyecanlıdır. Tıpkı insanların tatilden dönmeleri, pikelerin dolaba kaldırılması, balkon kapılarının kapatılması gibi bir şeyleri geride bırakır ve yoluna devam eder.

Balık: Sevgili yapmak ya da sevgiliyle sarmaş dolaş olmak için başka bir mevsim düşünemiyor. Ay şimdi ne güzel sarılır da üşümeyiz, yağmurda tek şemsiye altında el ele yürürüz, aynı sıcak çikolatayı paylaşırız, aynı anda hapşırırız, burnumuz aynı anda akar. <3

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir