Burçlara Göre Film Önerileri

Koç: Tutkulu, güçlü bir kadınsın. Asla vazgeçmemek senin doğanda var. Yönetmek ve çekip çevirmek de öyle. O zaman senin filmin 2003 yapımı, Anthony Minghella imzalı “Cold Mountain” olmalı. Nicole Kidman ve Rene Zellweger’ı izlediğinde ne demek istediğimi anlayacaksın.

Boğa: İşte ayakları yere basan ama yine de hayatına güzellikler katan bir kadın. Her şeyin en özelini, en güzelini sevdiğin için senin filmin 2003 yapımı, Mike Newell imzalı “Mona Lisa Smile”. Julia Roberts’ın canlandırdığı güçlü karakter Katherine Ann Watson’dan ilham alacaksın.

İkizler: Sana ruh hali değişken diyorlar, oysaki her ruh haline hemen ayak uydurabiliyorsun. Senin filmin hem hüzünlendirmeli hem de güldürmeli. O zaman 1977 yapımı, Woody Allen filmi “Annie Hall”ü izliyorsun. Filmde Diane Keaton’a bayılacaksın.

Yengeç: Hem duyguların hem de sezgilerin güçlü. Evine de oldukça bağlısın ki bu seni tam bir sinemasever yapıyor. Bu durumda senin filmin 2011 çıkışlı “The Help” olmalı. Tate Taylor imzalı bu film, kadın dostluğunu ve eşitliği anlatıyor. Tam sevdiğin gibi duygusal da.

Aslan: Gösterişi, ben buradayım demeyi, dore renkleri seven bir burcun filmi de iddialı olmalı. Aslan kadını olarak izlemen gereken film, bir DC klasiği “Wonder Woman”. 2017 yapımı bu filmin yönetmeni de bir kadın, Patty Jenkins. Süper kadınlar süper kadınları izlemeli.

Başak: İşte huzurlu, sakin, kendi halinde olmayı seven bir toprak grubu kadını. Gözlemci yanın ve ayrıntılara düşkünlüğün seni kompleks ve sağlam senaryolu filmler izlemeye yönlendiriyor. O halde sen David Lynch’in yönettiği, 2001 yapımı “Mulholland Drive”ı izliyorsun. Bence sen bu filmi çözersin.

Terazi: Sanattan anlayan bir kadınsın. Bu durumda 7. sanat da tam sana göre. Senin filmin sanatsal olduğu kadar ruhuna da hitap etmeli. Senin bir türlü karar veremeyeceğini bildiğim için sana 2002’den güzel bir film öneriyorum: Salma Hayek’in başrolünde yer aldığı Frida.

Akrep: Tutkulu, entrikasever, cesur ve ateşli bir kadındır Akrep kadını. O yüzden izlediği filmlerde de biraz erotizm, biraz kötülük, biraz da cesaret olsun ister. Karmaşık senaryolara da bayılır. Bu durumda sana önermem gereken film, 2013 yapımı “Stoker” olmalı. Chan-wook Park’ın yönettiği bu filmin senaryosu Wentworth Miller’a ait.

Yay: Özgürlüğüne düşkün, hayat dolu, neşeli ve festival tadında bir kadınsın. İzleyeceğin film seni hiç sıkmamalı. Bunun yanında mantıklı da olmalı. Yoksa saçmalık der, geçersin. Eh o zaman izlemen gereken film şu: Mean Girls (2004). Lisenin iyi kızları, kötü kızlarına karşı. Kahramanımız da bir kötü kız ama.

Oğlak: Oldukça kararlı, güvenilir ve sade bir kadınsın. Film seçiminde, o filmin sana bir şey katmasına bakarsın. Bilgi edinmek, yeni şeyler öğrenmek ve gerçekçi bir film izlemek senin olayın. İşte her Oğlak kadının mutlaka izlemesi gereken bir film: 2017 çıkışlı Molly’s Game. Filmde Jessica Chastain başarılı bir iş kadını…

Kova: Kovaların hayal gücü kuvvetlidir, bağımsızlıklarına düşkündürler ve kararlar almada üstlerine yoktur. Bu yüzden hem rahat hem de akıllı karakterlerin olduğu filmleri severler. Bir Kova kadını olarak sana tavsiyem “Almost Famous”ı (2000) izlemen olacak. Bu filmde müzik ve aşk iç içe.

Balık: Duygusallığın ve hayal gücünle tanınıyorsun. Bir Balık istediği zaman kararlı olabilir, istediği zaman akışına bırakabilir. Yaratıcılığınla dünyaya renk katan birisin zaten. Senin filmin Hayao Miyazaki klasiği “Spirited Away” (2001). Bu film bir Japon animasyonu ve düş dünyana yenilikler katacak bir şaheser.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir