Burcuna Göre İlk Buluşmada Etkileyici Yönün Ne?

Elimizin ayağımızın dolandığı anlardan biri de kesinlikle ilk buluşmalar! Bazen geç kalıyor, bazen şaşkınlıktan ne konuşacağımızı bilmiyor, bazen de heyecandan hiç susmayıp bütün buluşma boyunca papağan gibi sürekli aynı şeyleri tekrarlıyoruz! “Acaba çok mu tuhaf göründüm?”, “Gerçekten benim neyimden hoşlandı?” diye düşüncelere dalmadan önce okumaya başla, burcuna göre ilk buluşmada en çok neyinden etkilendiğini öğren!

Koç

İlk buluşmalarla ilgili kendini aşmış bir burç varsa o kesinlikle Koç’tur! Yaşamını yepyeni zorluklar ve deneyimler için devam ettiriyorsun ve ilk buluşmada da bu duyguları hissediyorsun. İlk buluşmada verdiğin izlenim coşku ve güven dolu olduğu için karşındaki insanı fazlasıyla etkiliyorsun! Günün sonunda karşındaki insandan etkilendiysen bunu yansıtmaktan çekinmiyor, kendini net bir şekilde ifade edebiliyorsun!

Boğa

Sevdiği bir insanla beraberken Boğa kendini inanılmaz rahat ve keyifli hisseder! Güvende olduğu hissettiğin anda konu her ne olursa olsun elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorsun. Sıcak ve sevgi dolu tavırlarınla birlikte utangaçlığını yok ediyorsun ve ilk buluşmada flörtöz bir tavır sergileyebiliyorsun. Kendinden bu kadar emin görünmen de karşındakinin sana hayran kalmasını sağlıyor!

İkizler

Seni zamanla tanıyan insanlar aslında sahip olduğun benliğin, kişiliğinin ne kadar da çok yönlü olduğunu öğreniyor. Zamanla dediysek yanlış anlama, ilk buluşmada da oldukça uzmansın! İletişim konusunda bu kadar becerikli olman sayesinde dünya çapındaki bir konuşmacı ile neredeyse aynı seviyedesin! Yaptığın espriler, zihnine yazmış olduğun enteresan bilgiler ile karşındakini kendine hayran bırakıyorsun! Sana boşuna espritüel ve entelektüel demiyorlar. 🙂

Yengeç

Sen zannediyorsun ki ilk buluşma konusunda hiç iyi değilsin ve kesinlikle başlama olasılığı olan bir ilişkiyi mahvettin! Dürüst olmak gerekirse alakası bile yok biliyor musun? Sessiz kalıp geri çekilerek ve temkinli davranarak endişeni farkında olmadan karşı tarafa yansıtıyorsun ancak bunu yapmana hiç gerek yok! Senin öyle bir yeteneğin var ki; konuştuğun her insanı bir şekilde açılıp rahat hissetmesini sağlıyorsun ve inanılmaz iyi bir dinleyicisin! Doğal olarak bu da karşı tarafta bir hayranlık uyandırıyor!

Aslan

Birçok burcun aksine Aslan neredeyse hiçbir zaman ilk buluşmasının nasıl geçeceği ile ilgili bir tedirginlik duymaz!  Sonuçta “Neden benden hoşlanmasın ki?” diye düşünüyorsun her seferinde. Her zaman harikasın ve güzelliğin ile büyülüyorsun! Zaten bu özgüveninle onu kendine hayran bırakacağın eminsin, ayrıca cömert, dikkat çekici ve gösterişlisin. Sana karşı herhangi bir duygu hissetmemesine imkân yok!

Başak

Utangaç, öz-eleştirel Başak için, ilk buluşma dünya üzerindeki etkinliklerden en zoru olabilir! Aslında zor olacak hiçbir şey yok, bu kadar korkma. Ne olursun kendini çok zorlamayı bırak, rahat ve kendin olduğun zaman zaten yeterince etkileyici oluyorsun! Meraklı doğanın öne geçmesine izin verirsen; ilk buluşmanın süper geçeceğine eminiz, yeter ki kendin ol, başka düşüncelerin arasında kaybolup gitme.

Terazi

İlk buluşmada nasıl etkileyici olmayasın ki? Tam bir sosyal kelebeksin, aşka ve flörte bayılıyorsun, ister 40 yıllık arkadaşın olsun ister hoşlandığın kişi, hiç fark etmez! Sen her zaman için konuşacak konular buluyorsun, sessiz sedasız kalman mümkün değil! Bunlarla etkilemeyi başarırken bir de üzerine sosyal çekiciliğin, karizman da ekleniyor, karşında sana aşık biri oturuyor 🙂 Üstelik ne kadar şanslı olduğunu da çok iyi biliyor!

Akrep

İlişkilerdeki en büyük kuralın; ilk önce kendini ölçmelisin! Karşındaki insanı hayatında gerçekten ne kadar istiyorsun ve sana karşı gerçekten bir şeyler hissediyor mu? Tüm bunları ölçüp tarttıktan sonra, eğer gerçekten onunla ilgileniyorsan hamlelerini yapıyorsun, fakat emin değilsen işte o zaman arkana yaslanıp gizemli bir duruş sergilemekten inanılmaz mutlu oluyorsun! Üstelik bu sana karşı koyulmaz bir etkileyicilik katıyor!

Yay

İlk buluşmalarda en çok sıkılan burç kesinlikle Yay! Keyifli bir buluşma geçirdiğin zaman bu resmen senin için bir sürpriz oluyor. Fikirlerini açıkça dile getirmekten keyif alıyorsun, çünkü eğlenceli bir ilk buluşma olsun istiyorsun, sıkıcı değil! Çoğu zaman duygularını sürekli olarak dile getiren insanlardan değil de tam tersi biraz daha soğuk tiplerden hoşlandığın için bu kadar açık sözlü olman fazlasıyla etkileyici oluyor!

Oğlak

Ah Oğlak, bir sen bir de Başak! Şu ilk buluşmayı bir yarışma gibi görmezsen er şey çok daha rahat ve güzel geçecek! Yapman gereken tek şey, susup öylece kalmamak! Çünkü sen her zaman insanları zekanla etkiliyorsun ve konuşmadığın zaman, karşındaki utandığını değil ondan hoşlanmadığını düşünmeye başlıyor ve farkında olmadan onu kendinden uzaklaştırıyorsun! Bol bol konuş, en etkileyici yönün zekân.

Kova

Senin kadar özgürlüğüne düşkün biri nasıl bir ilk buluşmaya gidebilir ki? Gerçekten hoşlandığın biri olduğu zaman aslında epey panik oluyorsun, bazen elini kolunu nereye koyacağını bile bilemediğin olabiliyor. Sana boşuna tuhaf demiyorlar, ancak bu yönün sayesinde unutulmaz bir karaktere sahipsin ve karşındaki insanı farkında olmadan fazlasıyla etkiliyorsun!

Balık

O kadar doğal bir romantiksin ki! İlk buluşmaya gerçekten güzel bir şekilde gitmek istiyorsun. İçtenlik, büyüleyicilik olsun istiyorsun, ama bunlar olduğu zaman da fazlasıyla utangaç birine dönüşüyorsun! Hoşlandığın kişiyle bir buluşma ayarladığın için hayallerin gerçek olduğunu düşünüyorsun, ancak dikkat et bu sırada ilk buluşmana geç kalma! Gerçi kalsan bile açık yürekliliğin ile çok tatlısın ve çok etkileyicisin 🙂

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir