Burun Estetiği: Size En Çok Yakışacak Burun Şekli

Uzun yıllardır yüz binlerce kadın ve erkeğin burnu, burun estetiği ile daha ince ve daha düzgün bir şekilde geliştirildi. Bu yöntemin popülerliğine ve uzun tarihine rağmen (kayıtlara göre, rinoplastinin çeşitli şekilleri M.Ö. 800’den beri yapılmaktadır) çoğu insan, burnun, yüz bişelenlerini dengelemede oynadığı rolünü veya cerrahların her hasta için doğru burun görünümünü nasıl belirlediğini bilmemektedir.

Doğru görünümün nasıl belirlendiğini bilmek istiyorsanız, yazımı mutlaka okuyun!

1.Genetik, önemli bir etkendir.
Yüz yapısına uyumlu ve mükemmel görünümlü bir burun yaratmanın anahtarı, doğal görünümün korunarak burun şeklinin iyileştirilmesidir. Bunu sağlamanın en iyi yollarından biri de, genetik unsurların göz önünde bulundurulmasıdır. Örneğin, bazı etnik grupların daha kalın burun delikleri vardır. Cerrahınızın, bu gibi farklılıkları göz önünde bulundurduğundan ve operasyonu, size özel olarak planladığından emin olun.

2.Her şey, dengeyle ilgilidir.
Yüz bileşenleri düşünüldüğünde, burun -yüzün genel dengesinde- önemli bir yere sahiptir. Sonuçta mükemmel bir burun yapısı yüzünüzle orantılı değilse, beklentileriniz karşılanmayacaktır. Bu nedenle plastik cerrahi uzmanları hastanın çenesine, kaşlarına, gözlerine, yanaklarına; genel anlamda yüz şekline bakarak cerrahi bir plan yaparlar. Burunla ilişkili herhangi bir değişiklik, diğer faktörlerle de orantılı olmalı ve genel yüz simetrisini geliştirilmelidir.
Daha önce herhangi bir hastanın öncesi ve sonrası fotoğraflarını görüp ne kadar değiştiğini düşündünüz mü? Burun ameliyatı sonrasında hastaların büyük kısmı, küçük bir müdahaleyle dahi büyük ölçüde değişim yaşayabilir.
3.Burun estetiği için doğru bir cerrah seçimi yapın.

Burnunuzu daha küçük veya daha şekilli istemeniz fark etmeksizin -mümkün olan en iyi sonucu elde etmeniz adına- deneyimli ve nitelikli bir uzmanınız olduğundan emin olun.

Op.Dr. Erkin Ünsal

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir