Cadılar Bayramı’nda İzleyebileceğin Korkunç Eğlenceli Filmler

Cadılar Bayramı haftasına girmiş bulunuyoruz. Belki senin büyük organizasyonlu parti planların vardır, belki de gece yarısı bal kabağına dönüşmekten korktuğun için evde olmayı tercih ediyorsundur. Eğer öyleyse Cadılar Bayramı’nda evde öylece oturamacağını biliyor olmalısın. Muhakkak ki o güne özel bir sofra hazırlamalı, belki birkaç aksesuarla ev partini tamamlamalısın. Minik dekorları ve ortamı ısıtacak şarkıları da unutmayalım tabii. En önemli etkinlik ise gece boyunca izleyeceğin filmler olacak. O gece “The Notebook” izlemeyi falan düşünmüyorsundur umarım. (Düşünüyorsan da bu fikri aklından hemen çıkar!) Senin için Cadılar Bayramı’nda sevdiklerinle ya da tek başına izleyebileceğin filmler hazırladım. Merak etme, bu filmler öyle çok korkunç değiller, daha çok korkunç eğlenceliler. Kabak tatlısı ve cadı kokteyli de hazırsa başlıyoruz!

Hotel Transylvania (2012): Dracula otel işletseydi ne olurdu? Bunu öğrenmek için bu neşeli animasyonu izlemen gerekiyor. Canavarları sevmeye başlarsan şaşırma.

https://www.imdb.com/title/tt0837562/

Scream (1996): Korku filmlerine gönderme yapan bu klasiğe bayılacaksın. Filmdeki Çığlık maskesi, Edvard Munch’un aynı adlı eserinden esinlenerek yapılmış.

https://www.imdb.com/title/tt0117571/

Hocus Pocus (1993): Cadılar Bayramı deyince akla ilk bu film gelir. Bakalım sen 3 cadı kardeşi sevecek misin yoksa büyüyle kediye mi dönüştürmek isteyeceksin. İzleyip göreceğiz.

https://www.imdb.com/title/tt0107120/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

The Nightmare Before Christmas (1993): Bu filmi hem Cadılar Bayramı hem de Noel niyetine izleyebilirsin. Jack, Halloween kasabasına neşe getirmek ister…

https://www.imdb.com/title/tt0107688/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

Halloween (1978): Bak işte bu filmi biraz korkunç bulabilirsin ama bu eğlenmeyeceğin anlamına gelmiyor. Michael Myers kasabada dehşet saçıyor…

https://www.imdb.com/title/tt0077651/?ref_=fn_al_tt_1

Ghostbusters (1984): Bir grup bilim insanı hayalet avlamaya başlıyor ve olaylar çığırından çıkıyor. Evi hayalet basarsa kimi aramalısın? Hayalet Avcıları’nı!

https://www.imdb.com/title/tt0087332/?ref_=fn_al_tt_1

The Addams Family (1991): Dünyanın en tuhaf ailesiyle tanışmaya hazır mısın? Bu ailenin hizmetçisi bir kesin bir el. Sanırım bu kadar spoiler yeter.

https://www.imdb.com/title/tt0101272/

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir