SinirliSinirli MinnoşMinnoş Sesli GüldümSesli Güldüm BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım! Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Çantamızda Her Zaman Bulundurmamız Gereken 5 Şey

Çantalarımız kasalarımız gibidir. Yanımızdan ayırmak istemediğimiz, bizim için önemli olan her şeyi çantalarımızda taşır ve nereye gidersek gidelim onları da yanımızda götürmek isteriz. Çünkü her şeye hazırlıklı olmak, ihtiyacımız halinde elimizin altında olması kadınsal bir takıntıdır. Biz yalnızca tatlı sürprizleri severiz, beklenmedik durumlarda eli boş kalmayı, eksik hissetmeyi değil. Panik yaşamak ise en son istediğimiz şeydir. Belli başlı ihtiyaçlarımız çantamızdaki yerini aldıktan sonra gerisi teferruattır. İşte sana çantanı en işe yarar şekilde donanımlı hale getirecek ve taşıdığın eşyaları en verimli şekilde kullanmanı sağlayacak birkaç tavsiye. Biliyorsun ki çantamızda taşıdıklarımız, bizim elimiz ayağımız.

1- Cüzdan ya da bizi anonim olmaktan kurtaran şey: Cüzdanımız elde taşınabilir boyuttaki bankamız, vatandaşlığımızın çanta hali gibidir. Henüz çiplerle yaşamadığımız ya da robot olmadığımız için cüzdanımıza ciddi bir şekilde ihtiyacımız var. Çünkü içinde nüfus cüzdanımız, ehliyetimiz, kredi kartlarımız, banka kartlarımız ve en önemlisi paramız bulunur. Bu yüzden cüzdanın her zaman çantanın en akıllı cebinde ve güvende olmalı. Korunaklı bir yapısı olan ve birkaç bölmesi olan bir cüzdan sahibi olmalısın. Neyi nereye koyduğunu unutacak kadar da fazla bölmesi olmasın ama. En çok kullandığın, en çok işine yarayan şeyler her zaman ön kısımda olsun. Herhangi bir ihtimale karşı cüzdanının iç bölümlerinde bir miktar nakit para bulundur. Ve bu parayı unut. Evet, unut. Çünkü o senin zor durum paran, yeni bir ayakkabı paran değil. Ayrıca bozuk para için de ayrı, mini bir cüzdan kullanabilirsin. Çünkü bozuk paraları zapt etmek zordur.

 

2- Makyaj çantası ama sen ona güzellik salonu da diyebilirsin: Erkeklerin anlayamayacağı, onlar için gizemini hala koruyan bir şeydir çantadaki makyaj malzemeleri. Bazen elimizi çantamıza atıp saatlerce ruj aramamıza bir anlam veremezler. Olsa ne olur, olmasa ne olur derler ama yanılırlar. Çünkü kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan her şey aynı zamanda ihtiyacımızdır da. Makyaja boşuna kadınların savaş boyası denmemiş. Çıkabilecek ani bir toplantı, çok iyi görünmen gereken bir an ya da solgunluğuna son vermen gereken bir durum olabilir. Bu yüzden çantanda her daim en çok kullandığın ürünlerden oluşan bir makyaj çantası bulunmalı. Fazla da abartma. Çantanı, makyaj çantanı taşımak için yanına almıyorsun çünkü. Bu arada makyaj çantanın içine bir de el aynası at ki kafan rahat olsun. Günün sonunda göz kapağımıza dalga dalga yayılmış bir eyeliner istemeyiz, değil mi?

 

3- Çantanın hijyen departmanı: Sağlık her şeyden önce gelir. Bu yüzden bazen kişisel ilk yardım çantamızı yanımızda taşımamız gerekir. Aslında bu da, her duruma hazırlıklı olmanın bir başka şeklidir. Bunun için çantana sığacak şekilde bir ıslak mendil paketin, doktorunun önerdiği ve sana iyi gelen bir ağrı kesicin, minik bir kolonya şişen, yara bandın, yeterli miktarda günlük pedin, ped ve ekstra iç çamaşırından oluşan bir çantacığın olmalı. (Çanta içinde çanta, “çantaception” gibi oldu ama düzenli olmak, işleri her zaman kolaylaştırır.) Tamam ben sana ne zaman regl olacağını söylüyorum ama sen hem kendin hem de unutkan bir arkadaşın için ped bulundur yine de.

 

4- Hayatta kalma kiti ve birtakım savaş aletleri: Biz kadınlar hem prenses hem de savaşçıyız. Bir yandan güzel güzel gezerken, çalışırken bir yandan da temkinli olmalıyız. Nasıl ki Wonder Woman savaş aletlerini yanından ayırmıyorsa biz de bizi koruyan “aletlerimizi” çantamızdan ayırmamalıyız. Öncelikle dışarıdaki tehlikelere karşı göz yaşartıcı sprey şart. Sonra sigara içmesen bile çakmak taşıman gerekir. Yeri geldi mi ışık yapar yeri geldi mi iplikleri yakar. Güneşin zararlı ışınlarına karşı sağlıklı bir güneş gözlüğü, ani kan şekeri düşüşlerine ve kötü kokulara karşı naneli şeker, her çantaya lazım bir İsviçre çakısı ve dahası. Kitabı da unutmayalım. Hemen her yerde kurtarıcın olur. Seni bulunduğun ortamdan başka bir ortama taşır. Hem de hiç hareket etmeden. Biraz daha abartırsak; ufak bir saç düzleştirici, sokaktaki dostlarımız için kedi ve köpek maması, indirim kartları, plastik çatallar, kürdanlar, yok daha neler…

 

5- 3. kolumuz, cep telefonumuz: İhtiyacımız olan her şeyin içinde bulunduğu, artık vücudumuzun bir parçası haline gelmiş, resmen ziplenmiş hayat kurtarandır telefon. İnternet olmayan hali bile önemlidir. Telefon numaraları, adresler, gidilecek yer bilgileri, e-postalar, önemli dosyalar… Süper kahramanımızdır yani. Bu yüzden çantamızın baş köşesi her zaman onun olmalıdır. Zaten ilk kontrol ettiğimiz de her zaman o olur. Tabii telefonun yanında; şarj aleti, kulaklığı, bataryası da taşınmalı. Aksilik bu ya, bazen en çok ihtiyaç duyduğun anda telefonun bozulabilir. (Telefon söz konusuysa her an, en çok ihtiyaç duyulan andır.) İş yerinde, okulda, evde hatta ıssız bir yerde… (Böyle bir duruma düşmeni istemem. Ne de olsa telefonun bizim buluşma noktamız. <3) İşte bu durumlarda ceptetamir.com sana yardımcı olabilir. Telefon uzmanı, sen neredeysen oraya gelir ve gözünün önünde ve ayak üstü telefonunu tamir eder. Saatlerce servis araman, içinde bu kadar değerli şey varken telefonunu servise bırakıp günler sonra alman gerekmez. Hem zaman kaybetmezsin hem de kişisel bilgilerin ve sevgimiz korunmuş olur. <3

(Şöyle de bir güzel haberim var tatlı kıs: ceptetamir.com, senin gibi dünya tatlısı Pepapp kullanıcılarına özel bir indirim kuponu hazırladı! “CEPTEPAP” kupon koduyla 30TL indirimini kullanıp beni sevgiyle anabilirsin.)

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir