Chocker Kolyeler Geri Geldi, Merhaba 90’lar!

Evet, şu tasma gibi olan kolyeler…
Nasıl kombinleriz?
Nasıl kullanırız?
Bir bakalım.

shutterstock_548658856
90’lı yılların modası bir süredir hayatımızı ele geçirmiş durumda. Önce mom jean’ler, sonra salaş ve çok bol kot ceketler yavaştan kıyımıza yanaştılar. Hepsini severek kabul edip dolaplarımıza buyur etmiştik ki şimdi de chocker kolyelerin önünü alamaz olduk. Sen sevdin mi bilmiyorum ama güzel oldu chocker’ların dönüşü. Neden doksanlarda bırakmışız böyle bir şeyi, insan gerçekten hayret ediyor.

shutterstock_538937839
Ünlü modacıların da chocker’lara karşı boş olmadığını, koleksiyonlarında onlara bol bol yer vermelerinden anlıyoruz. Kadifesi, incilisi, taşlısı, kokoş işi olanları ve boncuklusu derken chocker’lar doksanlardan beri kendilerini çok geliştirdiler.

Peki, tasma gibi olan bu kolyeleri nasıl kombinleriz?

Öncelikle chocker’ları kombinlerken onları ön planda tutman gerekiyor. Yani, boynu biraz daha açık kıyafetler giyebilirsin. Omuzları açık üstler, V yakalı kazaklar bunun için biçilmiş kaftanlar. Eğer saçların uzunsa tatlış bir topuz ya da at kuyruğu basit bir çözüm olabilir. Ama zaten kısa saçların varsa onları açık da bırakabilirsin. 

Kendi chocker’ımı kendim yaparım! 

shutterstock_527794510
Bence de yaparsın. Neden bu kadar basit bir aksesuara dünyanın parasını veresin ki? Bir tuhafiye dükkanına gitmene bakar. İster bir kurdele, ister kadife veya süet kumaşlardan keserek yapacağın minik şeritler hazırla. Üzerlerine istediğin renkte boncuklar ya da taşlar koy. İster simle, ister boya. Orası da senin hayal gücüne kalmış. 🙂

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir