Daha Genç ve Daha Sıkı Bir Cilt İçin Yapabileceğin 8 Şey

Zamanla cildimizin elastikiyetini ve parlaklığını kaybettiği bir gerçek. Hem doğal yaşlanma sürecinin etkisiyle hem de birtakım kişisel ve çevresel faktörlerin etkisiyle. Nedir bunlar? Yaşlanma sürecinde gerçekleşen kolajen kaybının yanı sıra güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmak, çevre kirliliği, sigara ve alkol alışkanlığı, kalitesiz bir uyku ve beslenme, cildi yeterince nemlendirmemek ve tabii ki stres $1000 loan online. Stres hormonları bile ciltte yaşlanma belirtilerine neden olabiliyor yani. Cildimiz dört bir yandan zararlı etkilere maruz kalırken bizler daha ışıltılı, daha bebeksi bir cilde sahip olabilir miyiz acaba? Cildimizi adeta görünmez bir kalkanla tüm bunlardan koruyabilir miyiz? Böyle süper güçlerimiz var mı? Yaşlanmayı durdurmak hayatın doğal süreci içinde mümkün değil ama yaşlanma belirtilerini azaltmak ve onları daha az görünür kılmak mümkün. Nasıl mı? Etkili bir yaşlanma karşıtı bakım ile. Üstelik bunun için de öyle iğneli neşterli profesyonel işlemlere başvurmamız gerekmiyor. Yaşam rutinimizde yapacağımız birtakım değişiklikler ve kendi kendimize uygulayabileceğimiz basit ve etkili yöntemlerle daha genç ve daha sıkı bir cilde kavuşabiliriz. Hadi, çevremizdeki insanlara cildin nasıl bu kadar sıkı, ne kullanıyorsun diye sorular sorduracak, aynaya her baktığımızda yüzümüzü güldürecek, sadece aynalarda da değil selfilerde bile pürüzsüz cildimizle parlayacağımız o yöntemlere bir bakalım. 

Bence şimdi zamanı durdurmanın tam zamanı! Sence?

İşte daha genç ve daha sıkı bir cilt için yapabileceğin 8 şey:

1- Sadece beslenme tarzını değiştirerek bile cildin için önemli bir adım atmış olursun. Cildini destekleyen besinler: yaban mersini, koyu yapraklı sebzeler, turunçgiller, fasulye, domates, somon balığı, avokado, ceviz…

2- Cildini mutlaka derinlemesine temizlemen ve nemlendirmen gerekiyor. Bunun için elle yapılan temizlik yeterli olmayabiliyor. Şimdi sana bu konuda çok etkili bir ürün önereceğim: FOREO LUNA 3

FOREO LUNA 3

Berrak bir cilt, genç bir ışıltı ve kalıcı etkiler için kullanman gereken cilt bakım cihazı LUNA 3

Ön yüzündeki fırça başlığı antibakteriyel ve ekstra yumuşak silikon yapısıyla derinlemesine bir temizlik sağlıyor. Cildi derinlemesine temizlemek neden önemli? Çünkü etkili bir cilt bakım rutininin ilk ve en önemli aşaması bu. Böylece temizlenmiş gözenekler üzerine uygulayacağın diğer bakım ürünleri cildine daha iyi nüfuz ediyor ve daha fazla etki gösteriyor. 

FOREO LUNA 3

LUNA 3’ün marifetleri bununla da bitmiyor. Arka yüzündeki masaj bölümü cildin epidermis yani üst tabakasında etkili olan ve yüzün 4 farklı bölgesine odaklanan yaşlanma karşıtı masaj modlarına sahip. Göz çevresi, ağız ve çene bölgesi, boyun bölgesi ve kontür bölgesine uygulanıyor. FOREO mobil uygulaması üzerinden bu masajları aktifleştirerek, serum veya krem nemlendiricini masajlar eşliğinde bu bölgelere uygulayabilirsin. 

Özetlemem gerekirse onunla cildin için minimum zaman ve çaba ile maksimum etki ve ömürlük sonuç elde edeceksin!

FOREO BEAR

3- En az temizlik kadar önemli olan bir diğer madde de cildine masaj yapmak. Böylece cildini her daim daha canlı kılmak. Bunun için de harika bir önerim var desem? Mikro akım teknolojisi ile yüz sıkılaştırıcı bakım uygulayan FOREO BEAR!

Öncelikle yüzündeki 43 kasın ve boyun bölgesindeki 26 kasın yaşlanmanın etkisiyle sıkılığını kaybettiğini biliyor muydun? İşte BEAR tam da bunun için var. Mikro akımları kullanarak, vücudunun doğal yenilenme süreçlerini taklit ediyor ve böylece cildindeki kolajen ve elastini arttırırken yüzünü sıkılaştırmaya yardımcı oluyor. Aynen böyle parlıyorsun: ✨ 

FOREO BEAR

BEAR, mikro akımlar ve T-SonicTM titreşimlerle daha sıkı ve genç bir cilt sunuyor. Onu dünyanın en güvenli microcurrent cihazı yapan patentli Anti-Shock SystemTM, cildini tarayarak mikro akımın cildini çarpma etkisini ortadan kaldırıyor. Sana konforlu bir cilt egzersiz rutini sunuyor. 

Mikro akımlara ek olarak cihazda bulunan T-Sonic™ titreşimler cildin ışıltısını arttırmak için yüzüne nazikçe masaj yaparken kremlerin, serumların ve esansların emilimini ve etkinliklerini artırıyor. Aynı zamanda cildinin kan dolaşımını hızlandırıyor, toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor ve yüz kaslarının gerginliğini azaltıyor. Bu sayede daha pürüzsüz, yumuşak ve aydınlık bir cilt sunuyor. 

BEAR’ı kullanırken dikkat etmen gereken noktalar şöyle:

* Kullanmadan önce ürünün kilidini açabilmek ve aktive edebilmek için telefonuna indireceğin FOREO mobil uygulaması ile eşleştirmen gerekiyor. 

* Mobil uygulamadan cihazının mikro akım seviyesini ayarlayabilir ve ekrandaki modelin yönlendirmesi ile BEAR uygulamasını doğru şekilde yapabilirsin. 

* Bir de BEAR’ın verdiği mikro akımın cilde etkili ve güvenli bir şekilde iletilmesi için mutlaka su bazlı, iletken bir serum ile birlikte kullanılman gerekiyor. 

* Mikro akım bakımına başlamadan önce kuru cildine serum uygulamalı, bekletmeden BEAR uygulamasına geçmelisin. BEAR cihazının ise tamamen kuru olmasına dikkat etmelisin. 

Tipinin çok tatlı olmasının yanı sıra resmen evinin rahatlığında profesyonel bir anti-aging bakım!

FOREO BEAR

4- Prensesler boşuna güzellik uykusuna yatmıyorlar. Çünkü düzenli ve yeterli bir uyku ile cilt adeta yenileniyor, güzelleşiyor. Günde 7 – 8 saat uyku!

5- Cildini güneşin zararlı ışınlarından korumalısın. Aslında güneş ışığı D vitamini kaynağı ama doğru saatlerde ve doğru bir korumayla güneş almalısın. Güneş kremi olmadan asla!

6- Egzersiz yapmanın cilt sağlığı ile ne ilgisi var deme. Hareket etmek kan dolaşımını hızlandırıyor. Bu da sağlıklı ve dinç bir cilt anlamına geliyor. Yani sık sık hareket et!

7- Sadece bedeninin değil, cildinle temas eden şeylerin temizliğine de dikkat etmelisin. Mesela yastık yüzleri, cep telefonu, makyaj fırçaları hatta yüzüne götürdüğün ellerin gibi. 

8- Suyu unuttum sanma. 🙂 Sağlıkla ilgili her tavsiyeme suyu mutlaka eklerim, biliyorsun. Su içmek cildi nemlendiriyor ve besliyor. Bu yüzden bol bol su diyorum. 

Bonus: Pembiş yanaklarınla sık sık gülümse! 🙂

FOREO BEAR & LUNA 3

Şuraya bir de örnek günlük bakım rutini bırakayım. Hem de LUNA 3 ve BEAR ile.

1- Cildini temizleme jelin, kremin veya köpüğünü kullanarak LUNA 3 ile temizle.

2- Temizlenmiş cildini tamamen kurula. 

3- Kurulanmış cildine su bazlı serumunu yay. 

4- Serumunu özenle yaydıktan sonra BEAR cihazını FOREO uygulamasından ya da manuel olarak çalıştır. 

5- Cildin dermis yani alt tabakasına ulaşan cilt egzersizinin keyfini çıkar. 

6- Ardından FOREO mobil uygulamasından dilediğin LUNA 3 masaj modunu seç ve nemlendiricini, cildin epidermis yani üst tabakasında çalışan masaj eşliğinde cildine yedir. 

Önemli bir not: BEAR rutinini 24 saatlik bir periyot içinde, günde 1 defa, maksimum 3 dakika kadar kullanabilirsin.

Sana sunacağım güzellikler bitti sanma! Bir de nefis bir indirim haberim var! 

Efsane Günler kapsamında FOREO ürünlerinde %40’a varan indirimler başladı! Cildine yatırım yapmak istiyor ama hep erteliyorsan şimdi aklındaki o FOREO’yu almanın tam zamanı! 

Hadi, yıllara meydan oku süper kız! Buraya tık tık!

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir