Doğa Canlandı, İçimizdeki Gezgin Uyandı!

Beklediğimiz bahar nihayet geldi ve derin bir uykuda olan doğa canlandı. Soğuk bir kışın sonunda tabiat ana çiçek açmaya gebeyken bu muhteşem canlanışa neden ortak olmayasınız? Siz hiç zahmet etmeyin, ben sizin için görmeniz gereken seyahat rotalarını belirledim bile!

Abant
Sessizlik, doğal güzellik, muhteşem görüntü, yeşil ve güzel havanın tadını çıkarmak için eşsiz güzellikler barındıran Abant bahar ayında doğa severler için vazgeçilmez yerlerden birisi.

Tirilye

Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı olan Tirilye, zeytin ağaçlarıyla kaplı muhteşem bir doğaya sahip.Ufak bir kaçamak yapmak isteyenler için adeta biçilmiş bir kaftan…

Ä°lgili resim

Gökçeada – Tepeköy
Eski ismi Agridia olan köy, merkeze 11 km. uzaklıkta. Agridia Yunanca’da küçük tarlalar anlamına geliyor. Köy, volkanik Aya Dimitri tepesinin yamacına kurulmuş. Manzarası, tahmin edeceğiniz üzere çok etkileyici.

gökçeada tepeköy ile ilgili görsel sonucu

Furano – Hokkaido – Japonya
Japonya’nın kuzeyindeki Hokkaido Bölgesinde yer alan ve lavanta bahçeleri ile ünlü yerlerinden biri olan Furano doğanın en güzel renklerine şahit olabileceğiniz harikalara sahip…

Ä°lgili resim

Toskana – İtalya
Manzarası, doğası ve güzel sanatlara ait olan miras yönüyle Toskana bir çok güzelliği barındırıyor. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise Dünyanın her yerinden yaklaşık olarak 1967 tür gül bulunduran Roseto Botanico Carla Fineschi Botanik Bahçesi’dir.

toskana wine ile ilgili görsel sonucu

Giverny – France
Fransız ressam Claude Monet’in Paris’e 80 kilometre uzaklıktaki Giverny’de inşa ettirdiği, sekiz dönümlük bir bahçeye, muhteşem bir yapay göl ve çiçeklere sahip olan bu muhteşem cennet evi 1980’den bu yana ziyarete açık.

Ä°lgili resim

Keukenhof – Hollanda
Dünyanın en büyük çiçek bahçelerinden birisi olan Keukenhof’ta Yaklaşık olarak 7 milyon çiçek soğanı olduğu biliniyor. Her yıl mart ayının son haftasından mayıs sonuna kadar açık kalan Keukenhof, aynı zamanda dünyanın en büyük çiçek bahçesi konumunda.

Ä°lgili resim

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir