Bu Doğal Çözümler Sivrisineklerden Kurtulmanızı Sağlayacak

Yaz aylarında hepimiz temiz havada daha fazla zaman geçirmek, parkta yürüyüş yapmak yeşilin ve doğanın tadını çıkarmak istiyoruz. Ancak sivrisinekler bu zevkimize gölge düşürebilir.

Neyse ki sizin için sivrisinekleri uzaklaştıracak doğal kokuların tariflerini bulduk.

Vanilya Tozu

1

Vanilya tozunu 1 ila 10 oranında bebek losyonu ile karıştırın ve vücudunuzun tüm açık kısımlarına uygulayın. Vanilinleri suda eritebilir ve ardından karışımı cildinizin açık alanlarına ve kıyafetlerinize püskürtebilirsiniz.

Anason, Karanfil, Fesleğen ve Okaliptüs Esansiyel Yağları

2

Seyreltilmiş anason, karanfil, fesleğen ve okaliptüs yağlarını cildinizin açık alanlarına uygulayın. (bir bardak suya 5-10 damla)

Mürver Çiçeği

3

Odanıza mürver çiçeği (elderflower) koyun. Sivrisineklerin yaklaşmadığını göreceksiniz. Ancak dikkatli olun, elderflower’ın güçlü kokusu uykunuzu bölebilir o yüzden uyku zamanı odanızdan çıkarmak daha iyidir.

Karanfil

4

Bir bardak suya 5 gr karanfil koyun ve 15 dakika kaynatın. 10 damlasını 1 çorba kaşığı kolonya ile karıştırın ve karışımı vücudunuzun açık bölgelerine uygulayın.

Ardıç Dalları

5

Dışarıda otururken ateş yakmaya karar verirseniz, içine birkaç ardıç dalı atın.

Sedir Yağı

6

Sedir yağı kokusu sadece sivrisinekleri değil, aynı zamanda sinekleri ve hamamböceklerini de uzaklaştırır.

Buğday Çimi

9

Eski zamanlarda insanlar sivrisinekleri ve diğer kan emici böcekleri uzaklaştırmak için buğday çimini demliyordu. Bir avuç buğday çimi kökünü açık sarı renk alana dek 3 kez kaynatın. Yüzünüzü ve ellerinizi bu suyla yıkayın.

Yemeklik Yağ, Şampuan ve Sirke

10

Sivrisinek ve sineklere karşı etkili bir kovucu yapmak için ucuz yemeklik yağ, şampuan ve sirke gerekir. Bu malzemeleri eşit miktarlarda beyaz köpük oluşuncaya dek karıştırın. Bu karışımı evinizin bir köşesinde ağzı açık bir şişe içinde bekletebilirsiniz.

 

 

 

Kaynak: Mynet

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir