Dünyayı Etkileyen 10 Kadından 10 İlham Verici Söz

2018’e yani yeni bir yıla girmemize çok az kaldı. Şimdi geride bıraktığın yılı düşünmeli, dersler çıkarmalı ve önüne bakmalısın. Ne geçmişe takılı kalmak ne de sadece geleceğe odaklanmak seni mutlu etmez. Önemli olan her adımında bu ikisinin varlığının farkında olmaktır. Hayallerin nedir, neler başardın, kendini iyi hissetmeni sağlayan şeyler neler, koca bir yılı kimlerle geçirdin, aslında kimlerle geçirmek istiyorsun… Tüm bunlar yeni yılını şekillendirecek sorular olabilir. Tek yapman gereken kendine zaman ayırıp, kendinle konuşmak ve kendini dinlemek. Bu meditasyonun sırasında okuyabileceğin, akıllı ve güçlü kadınlara ait sözleri buraya bırakıyorum. Umarım dünyayı etkileyen bu kadınlar sana da ilham verir.

Kendini çok sevdiğin bir yıl olsun!

Marilyn Monroe: Güzellik ve dişiliğin yaşı yoktur, zoraki olmaz, dış görünüşle alakalı değildir. Güzellik, içinden parlamakla ilgilidir.

Frida Kahlo: Kendi kendimin ilham perisiyim. Çünkü bana neyin iyi geldiğini en iyi ben biliyorum.

Malala Yousafzai: Bir çocuk, bir öğretmen, bir kitap, bir kalem dünyayı değiştirebilir.

Coco Chanel: Hayat beni memnun etmiyordu. Ben de kendi hayatımı yarattım.

Audrey Hepburn: Bir kadının güzelliği gözlerinden belli olmalıdır. Çünkü gözler kalbin aynasıdır, sevginin dışarıya açılan kapısıdır.

Angelina Jolie: Eğer içine doğduğun kutunun dışına çıkma cesareti göstermezsen, dünyanın aslında ne kadar büyük olduğunu asla anlayamazsın.

J.K Rowling: Dünyayı değiştirmek için sihre ihtiyacın yok. İhtiyacın olan gücü içinde zaten taşıyorsun. Daha iyisini hayal edecek ve yaratacak güce zaten sahipsin.

Prenses Diana: Eğer hayatında sevmeye değer birini bulduysan, yapman gereken, bu sevgiye sıkıca sarılmak.

Simone de Beauvoir: Hayatını bugün değiştir. İleride yaparım diyerek hayatla kumar oynama, şimdi harekete geç, asla geciktirme.

Hedy Lamarr: Daima keşfet. Hayatın sırrı budur. Her şeyi dene, her şeye katıl, herkesle tanış.

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments