Düzenli Egzersiz Yapmanın Ne Kadar Faydalı Olduğunun 8 Kanıtı

Egzersiz hepimiz için bir yaşam biçimi olmalı. Çünkü hem beden hem de ruh sağlığımız için düzenli egzersiz yapmalı ve bu rutini hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline getirmeliyiz. Çünkü düzenli egzersiz yapmanın faydaları çok. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde bizim için en önemli şeylerden biri hayatımıza hareket katmak, stresi hayatımızdan uzaklaştırmak ve tabii ki bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak. Bunun için gün içinde egzersize vakit ayırmamız gerekiyor. Nasıl ki her gün en az 8 bardak su içmemiz gerekiyorsa bunu da yapmalıyız yani. Daha esnek ve hareketli olmak, bedenen güçlenmek, enerjimizi ve moralimizi yüksek tutmak adına. Kendimizi daha iyi hissetmek adına. Sen de gerek evde gerek dışarıda çeşitli egzersizler uygulayabilirsin. Mesela uyanınca esneme hareketleri yapabilir, açık havada yürüyüşlere çıkabilir, akşamları rahat uyumak için yoga pratikleri çalışabilirsin. İşte, oturduğun yerde de masa egzersizleri yapabilirsin. Hatta hayatının her anına hareket katarak, mesela asansör yerine merdiven kullanarak, daha aktif olabilirsin. Bunları düzenli yapman ise işin önemli kısmı. Neden? Aşağıda sıralayacağım şu faydalar sebebiyle:

1- Düzenli egzersiz yaptığında vücudunda kan akışı hızlanır ve bu da parlak bir cilt görünümü demektir.

2- Duruşun düzelir çünkü hem vücudunun her bölgesini çalıştırırsın hem de kendine güvenin artar. Kamburluk geçmişte kalır.

3- Daha hareketli oldukça ağrı ve sızıların azaldığını fark edersin. Çünkü hareket kabiliyetin artar.

4- Yağ yakarsın ve bu da kilo vermeni, dolayısıyla fit olmanı çabuklaştırır. Ve vücut kalori yakmaya alışır.

5- Mutluluk hormonu salgıladığın için çok daha iyi hissedersin. Ayrıca vücuduna iyi baktığın için de mutlu olursun.

6- Kas gücün ve dayanıklılığın artar. Kalbin ve ciğerlerin daha iyi çalışır.

7- Enerjin artar. Kendini hareketli ve her işin üstesinden gelebilecek şekilde motive hissedersin.

8- Çok daha iyi uyursun. Çünkü vücudun çalışmış ve yorulmuş olur. Bu da uykuya hazır olmanı sağlar.

Sen de her gün düzenli olarak egzersiz yap ki sağlıklı kal. Stresle en sağlıklı şekilde baş etmiş ol. Üretimin artsın, daha iyi düşün, mutlu duygular seni bulsun. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak daha güçlü ol. Gün boyu ve her gün hareket ettikçe daha ferah ve daha iyi hissetmek için de Rexona Natural Fresh kullan. Üstelik şimdi Rexona Natural Fresh ailesi, yeni üyesi Rexona Şeftali ve Limon Otu Deodorantı ile kat kat ferahlatıyor. Rexona’nın diğer ürünlerinde olduğu gibi Rexona Natural Fresh de içerdiği özel patentli Motionsense teknolojisi sayesinde kötü koku ve tere karşı size koruyor. İçerdiği akıllı kapsüller ile hareketlerine doğrudan tepki veriyor. Ter kokusunu önleyen akıllı kapsüller sen hareket ettikçe kırılıyor, gün boyu ferahlık ve koruma sağlıyor. Rexona Natural Fresh Ailesi koltuk altı terlemesi ve vücut kokusu ile baş etmeyi kolaylaştırırken tereddüt etmeden harekete geçmen için sana destek oluyor. Unutma, Rexona seni asla yarı yolda bırakmaz! O zaman hadi, egzersiz yapmaya!

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir