En Başarılı Kadınların Vazgeçemediği 7 Günlük Rutin

Çalışmalarına hayran olduğunuz ve belki de kendinize rol model aldığınız kadınlar vardır. Yaptıkları işte fark yaratan bu güçlü kadınların isimlerine haberlerde, iş hayatında, başarı hikayelerinde sıklıkla rastlıyoruz. Onların başarılarının arkasında uzun çalışmalar ve sıkı bir disiplin yatıyor. Günlük hayatları ise çalışmalarını, performanslarını ve motivasyonlarını oldukça etkileyen büyük bir etken. Peki onları başarıya taşıyan günlük rutinler neler? Gelin birlikte bakalım.

1) Kendilerine değer verirler ve zaman ayırırlar.

Başarılı kadınlar, başarılarını çalışmaya olduğu kadar kendilerine verdikleri değere de borçludur. Zihin ve beden sağlığına verdikleri önemle beraber spor veya meditasyonla güne enerjik başlamayı severler. Böylece, yoğun bir güne tam anlamıyla hazırlanırlar. Kendileriyle baş başa kalacakları, hobilerini doyasıya gerçekleştirecekleri zamanlar yaratmayı da ihmal etmezler. Bu nedenle kendilerine ayırdıkları vakti oldukça etkin kullanırlar.

2) Öğünlerini asla atlamazlar.

Başarılı kadınlar beslenme konusunda ciddi bir disipline sahiptirler. Öğünlerini atlamamak için özen gösterirler ve bunu bir rutin haline getirirler. Sabahları besleyici bir kahvaltı, öğlen iş arkadaşlarıyla keyifli bir yemek, akşam daha sade bir yemekle her öğünü değerlendirirler. Gün içinde de enerjilerinin düşmemesi için ara öğünleriyle kendilerine dikkat ederler. Çünkü bilirler ki dengeli beslenmek kendileri için yapacakları en basit iyiliklerden birisidir.

3) Başarı için planlama şarttır ve onlar bunun farkındadırlar.

Kadınların organizasyon ve öngörü yetenekleri sayesinde günlerini planlamaları çok daha verim ve performans artıran bir rutin. Güne başlarken ne zaman nerede olması gerektiğini bilen kadınlar çalışmalarını o plana uyarak ilerletirler. Yapacaklarını listeleyen kadınlar, bu sayede enerjilerini çok daha verimli kullanırlar.

4) İlk adımı atmaktan çekinmezler.

Başarılı kadınlar, fırsatları iyi değerlendirmeyi bilirler. Bunun yanında, kendi fırsatlarını da yaratırlar. Güçlü gözlem yetenekleri sayesinde iş ve günlük yaşamlarında doğru hamlelerde bulunurlar. Cesaret, başarılı kadınların sahip oldukları en belirgin özelliklerden biridir.

5) Gerçekçi düşünürler.

Başarılı kadınlar, durum analizi konusunda oldukça başarılıdırlar. Bu yeteneklerini, öngörüyle birleştirdiklerinde işleri için alacakları önemli kararlarda başarı oranları oldukça yüksektir. Mevcudu ve potansiyeli düşünerek doğru adımlar atarlar ve gerçekçilikleri sayesinde sık sık kazanan tarafta yer alırlar. Gerçekçi düşünme sayesinde, gerektiğinde “Hayır.” demeyi de başarabilirler.

6) Öğrenmeyi deneyim gibi algılayıp kendilerini her an geliştirirler.

Sürekli öğrenme başarılı kadınların yaşam tarzının önemli bir parçasıdır. Öğrenme süreçlerini sıkıcılıktan uzak kılmayı ve bir deneyim haline getirmeyi çok iyi başarırlar. Bu da onların başarılarına başarılar katar.

7) Yardım etmekten çokça keyif alırlar.

Çalışma hayatı olsun günlük hayat olsun herkesin yardıma ihtiyaç duyduğu konular oluyor. Başarılı kadınların sıklıkla gerçekleştirdiği bir diğer rutin ise bu ihtiyaçlara cevap vererek çevrelerine yardım etmektir. Başarılı kadınlar, yalnızca çalışma arkadaşlarına değil; diğer kadınlara da destek vererek onların da başarıya ulaşmalarına yardımcı olurlar. İş dünyasındaki kadın yardımlaşması, çeşitli etkinliklerle, programlarla destekleniyor ve gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Başarılı kadınlar da bu organizasyonların merkezinde bulunarak yardım etmeyi bir misyon haline getiriyorlar.

Kaynak: Ceotudent

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir