En Hızlı Göbek Eriten 5 Egzersiz

Göbeğimizden bir miktar şikayetçiysek hemen eritmeye başlayabiliriz. Çünkü göbek bölgesinde biriken yağlar hem sağlıksızdır hem de nahoş bir görüntü yaratır. Tabii bundan memnun olmak da mümkün. Ama eğer sen daha düz bir göbeği tercih ediyorsan sana 5 etkili egzersiz önereceğim. Bol su içer, beslenmene dikkate der, bir de bu egzersizleri uygularsan göbüşün kaybolacak. Başlayalım mı?

Plank: Plank’ı 2 şekilde yapabilirsin. Dirseklerinin ya da ellerinin üstünde doğrulabilirsin. Eğer ellerinden destek alacaksan; yüzün mata dönük olacak şekilde, yerden omuz genişliğinde 45 derece yüksel. Bu esnada dirseklerini bükme ve belini kıvırma. Dirsek versiyonunda da aynısını direklerin üstünde yap. Bu egzersizi yarım dakika, yapabiliyorsan 1 dakika boyunca uygula.

Bisiklet egzersizi: Yere sırt üstü uzan. Dizlerini 90 derece açıyla bük. Ellerini ve dirseklerini kırarak boyun bölgesinde birleştir ve havada pedal çevirme hareketi yap. Bu sırada boynun yukarıda olsun ve sakın boynunu kasma. Bu egzersizi yapabildiğin kadar yap.

Havada çember çizme hareketi: Ellerin vücuduna yapışık olacak şekilde sırt üstü uzan. Sağ bacağını bükmeden 90 derece kaldır. Ayak tabanın havaya baksın. Bu pozisyonda birkaç nefes kaldıktan sonra bacağını indir ve diğer bacağa geç. Bu egzersizde başının matın üstünde olması önemli.

Sandalye pozu: Yogadaki chair yani sandalye pozu bu. Nefes al ve kollarını havaya doğru uzat. Avuç içlerini havada birleştir. Nefes verirken dizlerini bük ve kalçalarını yere yaklaştıracak şekilde eğil. Görünmez bir sandalyeye oturur gibi ol. Sırtın düz olsun. 1 dakika böyle kal. Pozdan çıkarken nefes ver ve dizlerini düzleştir, kollarını indir.

Kobra pozu: Mat üstüne yüzükoyun uzan. Kolların göğsünün her iki yanında ve avuç içlerin yere bakacak şekilde, ayakların birbirine bitişik, alnın yere paralel olsun. Nefes alırken ellerinden ve kollarından yardım alarak vücudunu kaldır ama kalçadan aşağısı sabit kalsın. Boynunu kasma ve köprücük kemiklerini birbirine yaklaştır. Bu pozda birkaç nefes kal ve sonra nefes verirken başlangıca dön.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir