En İyi Arkadaşından Hayatını Kolaylaştıracak 15 Bakım Tüyosu

1- Yüzünün gergin, yumuşak ve bebeksi görünmesini istiyorsan bir kaşık bebek pudrasını sodayla kıvamlı bir hale getir ve yüzüne uygula. Birkaç dakika bekledikten sonra da durula. İşte istediğin sonuç!

2- Eğer istenmeyen tüyler için jilet tercih ediyorsan, daha pürüzsüz ve yumuşak bacaklar ve kollar için sabun  yerine saç köpüğü kullanabilirsin. Hem bu sayede tıraş da daha kolay olacak.

3- Parfümün bitmiş ve elinde sadece vücut kremin var. O zaman sevdiğin hoş kokulu bir yağı vücut kremine damlat ve uygula. Özellikle bilekler, dirseklerin iç kısmı, kulakların arkası ve omuzlar kokunun kalıcı olmasını sağlayan bölgelerdir.

4- Vazelini aydınlatıcı olarak kullanabilirsin. Bir fırça yardımıyla kirpiklerine, kaşlarının altına, elmacık kemiklerine ve dudaklarına sürebilir ve parlayabilirsin.

5- Saçlarının daha parlak ve canlı görünmesi için duştan önce saçlarına zeytinyağı sür, tara ve biraz bekle. Sonra da güzelce yıka ve kurula. Farkı fark edeceksin.

6- Saçlarını eşit miktarda su ve elma sirkesi karışımıyla yıkayıp, duruladığında saçların beslenir ve daha dolgun olur. Ayrıca bu karışım saç derisindeki bakterileri ve bunlara bağlı kepeği de temizler.

7- Tatsız bir sivilce sürpriziyle karşılaştıysan hemen bir Aspirin’i ez, suyla karıştır ve sivilceli bölgeye uygula. Biraz bekledikten sonra da durula. Bu işlem sivilceyi kurutur.

8- Akşamdan kalma bir durumdaysan, o gün kahve tüketmemeye çalış ve bol bol su iç. Özellikle limonlu su sana çok iyi gelecek.

9- Tırnağın kırılmak üzere ama sen de dışarı çıkmak üzeresin. Paniğe gerek yok. Çok küçük ve ince bir kağıt parçasına kuvvetli bir yapıştırıcı sür ve tırnağı tamir et. Üstüne de oje sürersen hiç fark edilmeyecek.

10- Sabah kalktın ve gözlerin şiş şiş. Toparlamak için hemen bir patatesi ikiye böl ve gözlerine koy. Biraz bekledikten sonra daha iyi bir durumda oluklarını göreceksin.

11- Rimel sürerken göz kapaklarına bulaşmaması için öncesinde göz kapaklarının kirpiklerinle birleştiği noktaya vazelin sürebilirsin. Oje sürerken ojenin tırnak kenarlarına bulaşmaması için de bu bölgelere yine vazelin sürebilirsin.

12- Karbonatı koku giderici olarak kullanabilirsin. El ve ayakların terleyince karbonatlı suyla yıkayabilir, koltuk altına suda çözünmüş karbonat sürebilirsin. Ağız kokusunda da oldukça etkilidir.

13- Makyajını sildin ama gözlerinde hala makyaj kalıntısı var. Bu durumda bu bölgeye pamuğa damlattığın bebe yağını uygulayabilirsin.

14- Tıkanmış gözenekleri açmak, cildin dinlenmiş olması ve daha rahat uyumak için yatmadan önce yüzünü gül suyuyla temizleyebilirsin.

15- Saçlarına bir sürü şey sürdün ve saçlarını yaptın ama içine sinmedi. Şimdi ilk haline dönmek istiyorsun ama vaktin yok. O zaman kuru şampuan kullanmayı dene. Saçların yeni yıkanmış gibi olacak.

Bu da bonus: Vücuduna Hindistan cevizi yağı sürerek, doğal bir nemlendirici elde edebilirsin.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir