En Kolay 7 Makyaj Tüyosu

Makyaj yapmak keyifli. Bir rimel, bir ruj da olsa çoğumuzun gün içinde ya da güne başlarken makyaja dair ufak dokunuşları var. Çantalarımızda bir balm illa ki var. Bazılarımız doğal makyaj seviyor, bazılarımız abartmayı. Bazılarımız bu konuda oldukça usta. Kendini bin bir karaktere çevirenimiz bile var. Dediğim gibi makyaj yapmak eğlenceli. Güzelliğin elzem araçlarından biri. Ama belki de makyaj yapmak sana biraz zor geliyor olabilir. Uğraşıyor ama istediğini elde edemiyor olabilirsin. Y ada belki de bu konuda pek bir fikrin yok. Bunun için sana pratik ve kolay 7 makyaj tüyosu vermek istiyorum. Hem iyi zaman geçirmen hem güzel bir görünüm elde etmen hem de zamandan tasarruf etmen için. İşte makyaj seansını kolaylaştıracak 7 makyaj tüyosu:

1- Kalem rujlar her zaman daha kalıcı olurlar. Ayrıca dudakları daha düzgün bir şekilde çerçevelemeyi sağlarlar.

2- Yorgun bir günündeysen kapatıcı uygula ama sadece şu bölgelere: Göz altlarına, alınla burnun birleştiği noktaya ve çeneye.

3- Daha küçük gözler için gözünün iç kısmına siyah, daha büyük gözler içinse beyaz kalem uygula.

4- Burnunun ince görünmesi için her iki yanına bronzer uygulaman yeterli. Burnun ucuna da minik bir üçgen şeklinde.

5- Kaşların seyrekse, sadece seyrek kısımlara kaş kalemi uygula. Doğallık için kaşların başlangıç noktasını çok fazla koyulaştırma.

6- Dumanlı bir göz makyajı için her zaman parmaklarını kullan. Farını ya da kalemini göz kapaklarına dağıt.

7- Kusursuz bir kuyruklu eyeliner için banka kartından yardım alabilirsin.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir