Enerji Alanını 4 Adımda Temizle

Güne bir türlü enerjik başlayamıyor musunuz? Gün içerisinde depresif, mutsuz, huysuzluk gittikçe artıyor mu? Ne kadar uyursanız uyuyun dinlenmemiş olarak mı kalkıyorsunuz? Üst üste gelen olumsuzluklar mı yaşıyorsunuz? Bulunduğunuz mekanlarda sürekli tartışmalar mı oluyor? Sürekli huzursuz ve keyifsiz mi hissediyorsunuz?

Öyleyse enerji alanınızı temizlemeye ihtiyacınız var demektir. Peki negatif enerjiden nasıl kurtuluruz?

“Enerji yoktan var edilemez, yok edilemez fakat enerji başka şekillere dönüşebilir.” Yenilenebilir enerji kaynakları bunlara en güzel örnek. Rüzgâr panelleri ile elektrik üretilmesi gibi.

İnsanlarda ise enerji duygulara dönüşür.

Bulunduğumuz ortamın enerjileri bedenimizde duygulara dönüşür. Evinize, ofisinize adım attığınızda üzerinize bir ağırlık çöküyor olabilir. Mutlu ve pozitif bir enerji alanı mekanların etkisi ile yerini negatif bir enerji alanına bırakabilir.

Bu olumsuz enerji dönüşümünün kaynağı sadece mekânsal da olmayabilir; bir kişi ile karşılaşmak, bir olaya tanık olmak, telefon görüşmesi yapmak…

Enerji Alanı Temizleme Adımları

  • İstifçilik yaptığınız, biriktirdiğiniz, artık kullanmadığınız eşyalardan ve sonrasında da düşüncelerden kurtulun.

Adım adım evin girişinden başlayarak salon, mutfak, banyo ve yatak odası şeklinde biriktirdiğiniz eşyaları gözden geçirin. Hediye diye atmak istemediğiniz ya da artık kullanmadığınız eşyaları belirleyin. Hepsine teşekkür edin ve artık size hizmet etmedikleri için bir başkasına verin ya da geri dönüşüme gönderin. Hepsini bir kerede yapmak zor geliyorsa parçalara bölebilirsiniz. Eşyalardan arınma işlemi bittikten sonra sıra düşüncelere gelsin.

Yine çevrenizden, ailenizden başlayın. Sizden beklenenler neler? Olmanızı istedikleri kimlikler ve roller neler? Hangi eleştirileri alıyorsunuz? Dıştan içe yolculuk yapıyoruz. Sonra da kendinize sorular sorun. “Kim olmak istiyorum? Kendimi hangi konularda eleştiriyorum? Korktuğum, kaçındığım neler var? Hangi düşünceler beni çok yoruyor?” Sorulara cevaplar arayın ve yazın, kurtulun biriktirdiğiniz enerjilerden.

  • Evinizde enerjisel temizlik yapın ve sonra sıra size gelsin.

Evinizi temizlerken silme suyuna biraz sirke koyun. Evi havalandırdıktan sonra odaların pek görünmeyen köşelerine cam bir kapta kaya tuzlu su koyun. Ve ardından da adaçayı yapraklarını yakarak evinizde gezdirin. Bütün negatif enerjiler gitti! Bu temizliği ayda 1 kere yapmalısınız. (Tuzlu suyu tuvalete boşaltmayı unutmayın.) Sıra size geldi enerji temizliğinde! Banyo esnasında son durulanma suyunuza bir avuç kaya tuzu ekleyin ve bu suyu taç çakranızdan (başınızın tepe noktası) başlayarak dökün. Aynı anda taç çakranızdan beyaz bir ışık çıktığını ve bu ışığın bütün bedeninizi kaplayıp temizlediğini zihninizde canlandırın. Suyla birlikte bütün negatif enerjilerden arındınız!

  • Evinizin kokusunu değiştirerek enerjinizi yenileyin.

Giysilerinizin arasına lavanta keseleri koyun. Güzel kokulu uçucu yağlar -lavanta, kekik, portakal çiçeği yağı- edinin. Doğal mumların kokusu çok cezbedici olmasa da doğal haliyle enerji anlamında çok faydası olur. Doğal mumlar edinin. Evinizin dekorasyonu da yenilenmiş olur.

  • Ruhunuzu dinlendirin.

Enstrümantal müzik ya da doğa sesleri (okyanus, orman, kuş sesleri) eşliğinde kendine doğru bir yolculuğa çıkabilirsin. Evde ya da ofiste doğa sesleriyle bir enerji temizliği yapabilirsiniz. Müzik eşliğinde nefes çalışması ve ardından da bir meditasyon deneyimi yaşayabilirsiniz.  Meditasyonla zihninizi sakinleştirebilir, olumsuz düşüncelerden arındırabilir, bedeninizin enerji alanını temizleyebilirsiniz.

Yazar: 7-Circle

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments