Ev Yapımı Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi

Nemlendirici krem kullanmak her yaşta uygulanması gereken bir cilt bakım rutini. Çünkü cildimizin daha parlak, daha canlı ve daha sağlıklı görünmesini sağlıyor. En önemli faydası ise cildin ihtiyacı olan nemi tedarik etmesi. Üstelik bunun için illa bir cilt bakım kremi edinmek de gerekmiyor. Çünkü değerli yağlar ve bazı besinlerden kendi nemlendiricimizi de yapmamız mümkün. Ama en büyük nemlendiricinin de su içmek olduğunu unutmamalıyız. Günde en az 2 litre su içmek gibisi yok yani. Hadi, hem ekonomik hem pratik hem de etkili bir yaşlanma karşıtı yüz kremi yapalım. Kimyasallardan uzak ve kozmetik olmayan doğal bir kremimiz olsun. Başlıyoruz!

Malzemeler

Çeyrek fincan badem yağı

2 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı

2 çorba kaşığı bal mumu

Yarım çorba kaşığı E vitamini yağı

2 çorba kaşığı gül suyu

Cildin kuruysa kakao yağı, yağlıysa da aloe vera jeli ekleyebilirsin.

Hazırlanışı

Bütün malzemeleri bir kavanoza dök ve üstüne, biraz geçecek kadar ılık su doldur. Karışım eriyip, birbirine geçtiğinde daha küçük bir kavanoza boşalt. Sertleşene kadar oda sıcaklığında beklet ve ağzını kapat. Soğuduktan sonra da kullanmaya başla.

Bonus:

Göz çevresi kremi: Bir kaşık yoğurda yarım kaşık badem yağı ekle ve karıştır. Göz altlarına uygula ve bir gece bekledikten sonra durula. Badem yağı göz çevresini besler ve kaz ayağı kırışıklıklarının oluşumunu önler.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir