Evde Çocuklarla Yapılabilecek 5 Keyifli Aktivite

Şu günlerde -eğer imkanımız varsa- evde kalarak hayatımıza devam ediyoruz. Bu da bazılarımız için aile hayatına odaklanmak anlamına geliyor. Okullar da uzaktan eğitim sistemine geçtiği için ev hayatı çocuklarla bir arada sürüyor. Bu yüzden hem bu sürecin daha keyifli geçmesi hem de daha öğretici olması açısından çocuklarla yapacağımız aktiviteler çok önemli. Anneler, sıkıldım diyen çocukların sevimli birer canavara dönüştüklerini çok iyi bilir. Oyunlarla onları oyalamak, bu sırada kendimiz için de eğlenceli zaman yaratmak ihtiyacımız olan şey. Çocukların eline tablet vermekten biraz daha fazlasını yapmalıyız yani. Bakalım derslere ayrılan saatler dışında birlikte nasıl vakit geçirebilir, bu süreci nasıl eğlenceli bir hale getirebiliriz. İşte çocuklarla evde yapılabilecek 5 keyifli aktivite:

1- Salonun ortasına çarşaflar ve yastıklar yardımıyla çadır kurabilirsiniz. Sonra da bu çadırın içinde birbirinize keyifli hikayeler, masallar anlatırsınız. Çadırınız kah bir şato kah bir orman olur.

2- Boş kutularla, sepetlerle drama yapabilirsiniz. Mesela bir kutu uzay mekiğine dönüşür ve siz de sepetiyle minik dünyalıları ele geçirmeye çalışan dev bir uzaylı olursunuz.

3- Evdeki su şişelerini doldurup labut yapabilir ve küçük bir topla onları vurmaya çalışabilirsiniz. Böylece kendin yap tarzı bowling düzeneği hazırlamış olursunuz.

4- Mutfağa geçip renkli cupcake’ler yapabilir, yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Kirlenmek güzeldir felsefesi ile biraz una batmaktan zarar gelmez.

5- Ortak bir sanat eseri yaratabilirsiniz. Evdeki boncuklardan, oyuncak parçalarından, boyalardan, iplerden birlikte bir kolaj hazırlayabilirsiniz. Herkes kendi sanatsal çalışmasını ortaya koyar.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir