Evde Kedi veya Köpek Dostu Olanların Her Gün Yaşadığı 15 Şey

Kedi insanı mısın yoksa köpek insanı mı? Bence fark etmez çünkü her ikisi de dünya tatlısı. Her ikisi de minnoşlukta sınır tanımıyor. Köpek bakıyorsan karşılıksız sevginin ne demek olduğunu, kedi bakıyorsan huzurun ne demek olduğunu iyi biliyorsundur. Biri seni hiç bırakmaz, diğeri sana kendini sevmeyi öğretir. Biri seninle fotoğraf çektirmeye bayılır, öteki poposunu döner. Yolunu gözleyenler söz konusu olduğunda evde eşyaların kaybolması ya da çizilmesi hiçbir şeydir. İnsan ilişkilerinde pek iyi olmayabilirsin ama tuvalette seni dikizleseler bile onları çok seversin. Yani kedi ya da köpek dostun varsa depresyon seni teğet geçer. Çünkü dostların her zaman yanında ya da bazen de üstündedir! Evinde kedi ya da köpek dostun varsa bunları her gün yaşıyorsundur:

1- Evinde bir kedin ya da köpeğin varsa iş yerinde, okulda, dışarıda dakikalar geçmek bilmez. Bitse de hemen onu görmeye eve gitsem diye saate bakar durursun.

2- Eve geldiğinde seni karşılayan tüylü bir dosttan daha fantastik bir şey yoktur. Düşünsene, kapıda “Dünyayı Kurtaran Adam”dan fırlamış gibi duran bir yaratık var.

3- Yatağa uzanmak, koltukta bir şeyler izlemek, dinlenmek istediğinde tüm yumuşaklıklarıyla seni ısıtır, kah yastığın kah battaniyen kah sıcak su torban olurlar.

4- Sadece ponçik suratlarına bakmak bile rahatlamana yeter. Ama eğer stresliysen de onlardan iyi psikiyatr yoktur. Köpeğin seninle oynayıp seni eğlendirmeye çalışırken, kedin sırtına pat pat yapar. Geçecek canım, geçecek.

5- Yemeğini onlarla paylaşmak epik duygular içine girmene neden olur: Neyi paylaşamıyoruz ki biz bu dünyada neyi! Bak işte birbirimizde farklı da olsak gül gibi geçinip gidebiliyoruz. Bitsin artık savaşlar, hepimiz kardeşiz!

6- Banyoda tam bir su savaşları yaşanır. Köpeğin oynarken, kedin suya girmeyi reddederken ortalık “Yarından Sonra”ya döner. Biblolar, lifler banyoda yüzmektedir. Çorapla ıslak fayansa basmaktan bahsetmiyorum bile!

7- Köpeğini dolaşmaya çıkarmak ya da onunla bahçede oynamak bir eğlenceye ve egzersize dönüşür. Kedinle evde sıcak sıcak oturmak ya da yoga yapmaksa meditasyon gibi bir deneyimdir.

8- Her yerlerden ama her yerlerden tüy toplarken kendini birazcık Sherlock Holmes gibi hissedersin.

9- Köpeğin varsa ayakkabılarını, kedin varsa yılbaşı ağacını kafese koy derim.

10- Köpeğin veya kedin varsa tuvalet kağıtlarını dolaba kilitle derim.

11- Gece uyumaya çalıştığında tuhaf dil sesleri duymak, su içmeye kalktığında bir çift parlak gözün seni kesmesi, yorganın altındaki paranormal kıpraşmalar; kedi veya köpek beslemenin korku filmi halleridir.

12- Onlara yatak alırsın, bir odayı onlara verirsin hatta daireyi üstlerine yaparsın ama yine de boş koli kutusuna sığışmalarına ya da yatağını işgal etmelerine engel olamazsın.

13- Peki ya her sabah ıslak öpücüklerle uyandırılmak? Köpeğin varsa durum bu. Ama kedin varsa da şu: Kafana oturmuş ve kahvaltı vermeni bekleyen dev, kokulu bir pamuk.

14- Bütün planlarını onlara göre yaparsın. Dur bir bakayım o gün Benek’le bir planım var mıymış. Ay gelemem ya Topak evde bekler.

15- Ve bir süre sonra onlara benzersin. Hadi bak patimi uzattım, sen de uzat! Şimdi yuvarlanıyoruz. Şimdi de esniyoruz. Vee şimdi de kuyruğumuzu sallıyoruz. Bir dakika ya, benim kuyruğum yok ki!

Bonus: Gece yatağın onların olmadığı tarafına yatmak, lazerlerin arasından geçmek gibidir.

Kedi ve köpek dostunla keyifli zaman geçirmen, onlardan bir sarılma, bir göbek öpme koparman için bir önerim var: BanaKutu sana ve minik dostuna her ay rengarenk ve eğlence dolu sürpriz kutular hazırlayıp gönderiyor. Her ay değişen içeriklerle özel olarak hazırlanmış oyuncaklar ve sevilen ödün mamalarıyla dolu BanaKutu, kediş ve köpüşlerin hayatına renk ve oyun katıyor. BanaKutu kutularında; en az 1 oyuncak, en az 1 ödül maması, en az 1 kemirme/diş kaşıma oyuncağı ve en az 1 tane de sürpriz ürün bulunuyor ve bu hediyeler isme özel tasarlanan kutularda sunuluyor. Yapman gereken tek şey https://banakutu.com/ adresine tıklamak ve abonelik için “Hemen Başla” demek. Sonra gelsin kutular, başlasın yakınlaşmalar!

BanaKutu ile sallanan kuyruklar, mutlu mırlamalar ve heyecanlı bakışlar!

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir