Evde Saç Kesmenin 5 Püf Noktası

Corona Virüsü tehlikesi sebebiyle evlerden çıkamıyoruz. Temel ihtiyaçlarımızı karşılayan iş yerleri dışındaki yerler de bir süredir kapalı. Bunlardan biri de kuaförler. Karantinada neredeyse 2 ay oldu ve kuaförlere ihtiyaç her geçen gün artıyor. Bazılarımızın zaten dip boyası gelmişti, şimdi komple bir boya gerekiyor. Bazılarımız ellerini sürekli yıkadığı için eski manikürlü güzel günlerini özlüyor. Bazılarımızın saçları çalı gibi oldu, şekilsiz uzuyor. Şimdilik bekliyoruz ama bu süreçte de moral olması ve yenilenmiş hissetmek açısından bazı uygulamalar deniyoruz. Mesela saçlarımızı kendi kendimize boyamak ya da kesmek gibi. Evet, evde saçlarımızı kendimiz de kesebiliriz. Tabii ki kuaför işçiliğine benzemez ama en azından biraz toparlamış oluruz. Şimdi sana evde saç kesmenin püf noktalarından bahsedeceğim.

1- Saç bakım maskeleri, saç diplerine masajlar, saçları nemlendirmek… Bu dönemde de uygulaman gereken şeyler. Ve saçlarını kolaylıkla kesebilmek için mutlaka kaliteli bir makasın olmalı.

2- Saçını kendin kesiyorsan birkaç tane ayna kullan. Ama evde yardımcı olabilecek birisi varsa ondan yardım alman daha mantıklı. Yavaş yavaş ilerlemen, saçlarını tarayarak kesmen de önemli noktalar. Tabii kesmeden önce saçlarını ıslatman da.

3- Eğer sadece kırıklarını almak istiyorsan saçlarını ellerinle burgu yap yani döndür ve diken gibi çıkan kısımları kes. Uçları keserken de sağlıksız gördüğün kısımları kesmen yeterli. Acele etme, kontrolsüz ilerleme.

4- Saçların kıvırcıksa bukleleri ellerinle düzelt ve kes. Şanslısın ki kıvırcık saç kötü kesimi pek göstermez. Saçların kısaysa kulak çevresini ve enseyi kısaltman yeterli. Saçların usunsa saçlarını bölümlere ayır ve öyle kes. Ensedeki saçları bir tık daha kısaltabilirsin.

5- Son olarak saçlarını gerçekten kesmek istiyor musun bir sor kendine. Sonuçta salgın bittiğinde uzun saçların olacak. Hem kendi kendine kahkül keserek, “Salak ile Avanak”taki Jim Carrey’e benzeme ihtimalin de var. 🙂

Benim sana tavsiyem; eğer çok rahatsız olmuyorsan, kuaförünle buluşacağın o sağlıklı günleri bekle tatlım.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir