Evde Sık Değiştirmen Gereken 8 Şey

Bu dönemde temizliğe ekstra özen göstermemiz gerekiyor. Çünkü hem virüsleri evimizden uzak tutmak için hem de ferahlamak için. Evet, neredeyse her gün evleri şöyle kabaca temizlediğimiz günlerdeyiz. Haftada bir de detaylı temizlik yapıyoruz. Yine de sık sık değiştirmemiz gereken eşyalar var ve bunları yenilemeyi ihmal etmemeliyiz. Bakalım evde düzenli olarak değiştirmen gereken şeyler nelermiş.

1- Sürekli kullandığın ve aşındığı için diş fırçanı sık değiştirmelisin. Ayrıca biriken bakterileri de hesaba katmak gerek.

2- Cilt sağlığın için çarşafını haftada bir kez değiştirmende fayda var. Ayrıca temiz çarşaf cennet simülasyonu gibidir. 🙂

3- Yüzünle temas eden yastık kılıfını da her gün değiştirsen yeridir. Böylece uykun da daha kaliteli olur.

4- Makyaj fırçanı sık sık temizlemeli, arada da yenilemelisin. Çünkü direkt yüzüne sürüyorsun ve mikrop barındırabilirler.

5- Aynı şekilde makyaj süngerlerini de sık sık yenile. Görünmeyen canlılardan kurtul.

6- Bulaşık yıkama sıklığına göre bulaşık süngerini de 2-3 haftada bir yenileyebilirsin. Yediğin yemeklerle arasındaki bağı sen kur.

7- Duş lifin ölü derileri toplar ve nemli olduğu için bakterileri de toplayabilir. Bu yüzden ayda bir yenilemen iyi olur.

8- Kullandığın havluyu neredeyse iki günde bir değiştirmelisin. Hem cildinin temizliği açısından hem de küflerden kurtulmak için.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir