Evde Vakit Geçirmenin En Keyifli 10 Yolu

Kış geldi, hafta sonları genelde evde geçiyor. Dışarıda yapılan aktiviteler de yerini çoğunlukla battaniye ve filmlere bıraktı. Eve gelir gelmez atıyoruz kendimizi koltuğa. Yayılıyoruz suda dağılan boyalar gibi yatağa. Dışarısı soğuk ve yağmurlu ve bizler eriyebiliriz çünkü şeker gibiyiz. Amaan ev de bir yere kadar, oturmak bana göre değil diyenlerdensen; evde de yapılacak bir sürü şey var aslında. Tabii ki bir sinemaya gitmek, bir arkadaşa uğramak, bir şeyler içip yemeye çıkmak ya da en basitinden dışarı çıkıp bir hava almak bile güzel ama eğer evdeysek hadi gel kendi eğlencemizi yaratalım! Evet, en iyi arkadaşın olarak sana “sıkı can iyidir, kolay çıkmaz” eprisini yapmıyor ve evdeyken keyif alabileceğin uğraşılarla geliyorum. Kalorifer sıcağının ve yastık yumuşaklığının tadını çıkar!

1- Ortam harika diziden geçilmiyor. Birisine bile başlasan hayatının kısa süreli amaçlarından birini bulmuş olursun: O diziyi bitirmek!

2- Evi yeniden ve yeniden dekore etmek. Trendler değişti, atılacak şeyler birikti. Bir yenilik şart. Evi şimdiki moduna göre düzenleyebilir, yaşadığın yeri kişiselleştirebilirsin.

3- Eminim uzun süredir okumak istediğin bir kitabın vardır. O zaman yanına da şunu yap:

Portakallı sıcak çikolata tarifi: 2 bardak süt, 1 tatlı kaşığı kakao, 1 çay bardağı krema, 1 yemek kaşığı şeker, yarım çay bardağı portakal suyunu bir tencerede malzemeler eriyinceye kadar pişir. İçine 4 parça bitter çikolata ekle ve kaynat. 5 dakika sonra da altını kapat.

4- İyi ki her şeyin nasıl yapıldığını anlatan videolar var. Bu durumda evde kendi kendine makyaj, yemek, saç, tasarım kot, tırnak süsleme yapabilirsin.

5- Evde sıkılmak istemiyorsan bir ev arkadaşı edinebilirsin. Mesela bir kedi.

6- Hip-hop şarkılar eşliğinde doğaçlama dans modunda mısın yoksa dingin müzikler eşliğinde yoga mı? Ruh haline göre sen seç.

7- Kişisel bakım için evde geçirilen günler bulunmaz nimet gibidir. Ayaklar suya, eller zeytinyağına, yüzler avokadoya!

8- Herkesi eve çağırıp, parti yapmak da bir seçenek olabilir. Hatta işin içine biraz konsept de katabilirsin. 80’ler gecesi yapıyoruz millet, ona göre giyinin!

9- Gelelim klasiklere! Yapboz, bulmaca, playstation, kanaviçe, mandala, kara kalem, blog, karaoke, lego…

10- Gelelim en klasiğine: Film izlemek! Yünlü hırka, kalın çorap, sıcak kahve ve keyifli bir film gibisi var mı?

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir