Evde Yapabileceğin 5 Doğal Saç Maskesi

Saçlarımızı çok seviyoruz ama her gün düzleştiriciler, fönler, maşalarla yakıyoruz. Bu yüzden saçlarımız daha yavaş uzuyor, daha çabuk kırılıyor ve bizi mutsuz ediyor. Senin mutsuzluğunuza asla tahammül edemeyeceğim için, her evde bulunabilen malzemelerle doğal 5 saç maskesi tarifi paylaşıyorum! Üşenmeyip, haftada en az bir defa yaparsan ne kadar güzel olur!

Bir yemek kaşığı Hindistan cevizini önce rendeliyoruz, sonra da eziyoruz. Ardından 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yumurta, 1 yemek kaşığı tarçın ve 1 yemek kaşığı zencefili karıştırıyoruz. Sonra ufak bir cezvede hafifçe ısıtıyoruz ve saç diplerimize masaj yaparak uyguluyoruz. Daha sonra 30 dakika bekletip, ılık su ve şampuanla yıkıyoruz. Haftada bir defa uyguladığımızda yumuşacık, beslenmiş ve sağlıklı saçlara sahip oluyoruz.

2 yemek kaşığı süt, 1 yemek kaşığı fıstık ezmesi, 2 yemek kaşığı taze sıkılmış portakal suyu, 1 yemek kaşığı kepek unu, 1 yemek kaşığı mayonezi güzelce karıştırıyoruz. Bu karışım krem kıvamı alacak. Daha sonra saçımıza masaj yaparak uyguluyoruz. 20 dakika bekletiyoruz ve ardından saçlarımızı yıkıyoruz. Haftada bir defa uyguluyoruz.

Sarımsağın müthiş özelliklerinden faydalanmayacağız sanıyorsan yanılıyorsun. Sarımsak hem yeni saç oluşumunu destekliyor, hem de saç dökülmesini engelliyor. Kokusu da yıkayınca geçiyor, merak etmeyin. Beş diş sarımsağı eziyoruz. Ardından 1 bıldırcın yumurtasını bir kaseye kırıp, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı elma sirkesiyle karıştırıyoruz. Sonra tüm malzemeyi iyice karıştırıp saç diplerimize ve saç tellerimize sürüyoruz. 15 dakika boyunca masaj yapıyoruz. Sonra ılık su ve şampuan ile yıkayıp haftada bir bu maskeyi yapıyoruz. Güçlü ve sağlıklı saçlara kısa sürede kavuşuyoruz.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir