Evde Zaman Geçirmeyi Sevenlerin İyi Bildiği 13 Şey

1- Dışarıda zaman geçirmek, sosyalleşmek de zevkli ama evde olmanın rahatlığı tartışılmaz. Uyumsuz pijamanla, yıpranmış çorabınla, karışmış saçlarınla yadırganmayacağın yere ev denir.

2- Evin tamamen senin estetik algını yansıtır. En sevdiğin biblo, çiçek köşesi, renkli yastıklar vs. Etrafına şöyle bir baktığında tam da olman gereken yerdesindir ve iyi hissedersin.

3- Evde yapabileceğin çok fazla şey vardır. Mesela dekorasyon, keyif aldığın bir hobi, yoga, dans, meditasyon gibi.

4- Evde film izlemenin keyfi bambaşkadır. İstediğin kadar mısır patlatır, ayaklarını öndekini rahatsız edecek miyim acaba diye düşünmeden uzatırsın. Filmi istediğin zaman durdurup, mola vermek de cabası.

5- Kitap okurken gerçek bir sessizlik istiyorsan adres evin. İstediğin hayale dalabilir, kahve yaptıktan sonra okumaya devam edebilirsin.

6- Kedini gördüğün, sevdiğin, aradığın; kedinle birlikte uyuduğun, uyandığın, mayıştığın kısaca kedinle zaman geçirdiğin tek yer evindir.

7- Romantik dakikalar için de ev en uygunudur. Mumlar ve tütsüler yakılır, plaklar çalınır, fazla kıyafetler itinayla çıkarılır.

8- Şu bir gerçek ki dışarısı her zaman daha kalabalık, daha gürültülü ve daha pahalıdır.

9- Müziğin sesini istediğin gibi ayarlayabildiğin, uykun geldiğinde doğruca yatağa gidebildiğin, yemek yerken ve tuvaletteyken rahat edebildiğin yer de evindir.

10- Ev, arkadaşlarla daha keyifli hale gelebilir. Herkes eşofmanları çeker ve kimselerin duymasını istemediğiniz dedikodular alır başını gider.

11- Evde kendi yemeğini yapmak gibisi yoktur. Çünkü ancak o zaman tam zevkine göre bir sofran olur. Dışarıda glütensiz, vegan, soğansız, fıstıksız… yemek aramak derdinden kurtulursun.

12- Evden çalışmak da, iş yerinde uyman gereken kuralların olmaması demektir. Erken kalmak yok, bu başkasının kupası mı acaba stresi yok, trafik yok.

13- Çıplak dolaşabileceğin, kaşınabileceğin, ağlayabileceğin, avuç avuç sarımsak yiyebileceğin, pis pis şeyler yapabileceğin başka neresi var ki? 🙂

 

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir