SinirliSinirli AğlamaklıAğlamaklı MinnoşMinnoş Sesli GüldümSesli Güldüm BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım! Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Geceyi Gündüzden Daha Çok Sevenlerin Çok İyi Bildiği 13 Şey

1- Geceleri ortalık daha sessizdir. Müziğin sesi daha net duyulur, filme daha iyi konsantre olunur, kitap daha bir dikkatle okunur. Kendini dinlemek için de geceden daha güzeli yoktur.

2- Gece kuşları daha iyi düşünür, zihinleri daha açıktır. Hatta yapılan bir araştırmaya göre IQ oranları da gündüz insanlarına göre daha yüksekmiş.

3- Geceleri uyumamak kesinlikle uykunu almamak demek değildir. Çok fazla uyumak demek de değildir. Gecenin sakinliğinin ve huzurunun tadını çıkartmaktır.

4- Gece geç saatlerde daha yaratıcı olduklarını bilirler. Gecenin sihri onlara yeni fikirler ve çözümler sunar.

5- Gecenin rengi bambaşkadır. Işıklar, gizem, karanlık ve Ay. Bu yüzden geceleri fotoğraf çekmeyi, sokaklarda volta atmayı çok severler.

6- Bazı şeyler geceye yakışır. Mesela bir korku filmi ya da polisiye bir macera romanı.

7- Alarmları, erken kalk ve dinç ol laflarını, güneşin yakıcı ışıklarını, gündüz hayatının koşuşturmasını, kalabalığı, gürültüyü, bitkin düşmeyi pek sevmezler.

8- Gece yemek yemenin de zevki bambaşkadır. Eğer dikkat ediyorlarsa minik ama leziz bir sandviç yaparlar. Eğer gözleri dönmüşse yağlı yağlı yemek sipariş ederler.

9- Geceleri oturarak bir diziyi kolayca bitirebilirler. Hatta ertesi güne yetişmesi gereken iş varsa o da sabahın ilk ışıklarıyla birlikte bitmiş olur.

10- Geceyi seven bir insanın, öğle saatlerine kadar dünyada ne olduğundan pek haberi yoktur.

11- Telefondan gelen çıt sesi, köpeklerin uluması, damlayan musluk, çok az evden süzülen yoldaş ışıklar ve çöp kamyonları gece rutinidir.

12- Gece hakkında söylenmiş çok güzel sözler vardır…

“Karanlığın ortaya çıkabilme ihtimalidir, gün saatlerini bu denli parlak yapan.” Stephen King

13- Çok az uyuyan, geceleri yaşayan ama çok başarılı olan ünlüler de var. Barack Obama, Haruki Murakami, Franz Kafka, Pablo Picasso gibi.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir