Geri Sayım Başlamak Üzere! Hala Bir Yılbaşı Planın Yok Mu?

Yılbaşına çok az kaldı ve çoğumuz planını yaptı bile. O akşam illa ki diğer akşamlardan farklı olmalı. Sadece kuru yemiş yiyecek ve TV izleyeceksen bile farklı olmalı. Mesela kuru yemişin içinde kajun da olmalı. Hem pahalı hem de değişik. TV’de de en canlı program bulunmalı. Bir de geri sayım sırasında zıplarsan, kimse o günün diğer günlerle aynı olduğunu anlamaz. İşte böyle ufak hesaplar ya da büyük planlar an itibariyle yapıldı, yapılıyor. Ama ilk başta da dediğim gibi, “çoğumuz” için. Peki ya geriye kalanlarımız ne yapacak? Onlar hala düşünüyor ya da daldan dala atlıyor. Belki de bir gecede birçok şey yapmak istiyor. Eğer hala bir yılbaşı planın yoksa, en iyi arkadaşın olarak, sana önerilerle geldim. Bence bunlardan birini seçebilir ve 2019’a çocuklar gibi şen girebilirsin.

1- Ev, sıcak ve rahat bir seçenek olarak her zaman cepte. Ama ev ortamını da hareketlendirmek lazım. Mesela bol kalorili bir yılbaşı sofrası, o geceye özel hazırlanmış bir müzik listesi, en heyecanlı kutu oyunları gayet iyi olabilir.

2- Ev ortamını daha da hareketlendirmek için klasik bir oyunu modernize edebilirsin. Ucunda büyük bir hediye olan tombala gibi.

3- Tombala tek başına oynanmaz. Tabii ki o gece negatif yapmayacak, hemen sarhoş olmayacak, keyifli ve yanında olmasını istediğin arkadaşlarınla bir arada olmak da bir seçenek.

4- Arkadaşlar varsa türlü türlü oyunlar da var. Mesela o akşam için bir kostüm konsepti belirleyebilir ya da içkiyle oynanan eğlenceli oyunları deneyebilirsiniz.

5- Arkadaşlarınla birlikte bir mekanda sabahlara kadar dans etmek ya da ormanlık bir yerde ev tutup, gizemlerin ve doğanın tadını çıkarmak da seçenekler arasında.

6- Aileyle yılbaşı kutlamak o kadar da “az çekici” olmayabilir. Sonuçta lezzetli yemekler ve aile saadeti diye bir şey var. Havuçlu yılbaşı keki diyorum!

7- Gitmeyi en sevdiğin mekana bir de o gece gidebilirsin. Sonuçta 2019’da da orada bolca zaman geçireceksin. Hem pozitif enerji demek, içinde iyi hissettiğin mekan demek biraz da.

8- Yapmayı en çok sevdiğin şeyi yaparak da yeni yıla girebilirsin. Bunun için nerede olduğunun pek bir önemi yok aslında. Önemli olan niyetler.

9- Yılbaşı gecesine özel birtakım etkinlikler var. Çoğu ekonomik açıdan da uygun. Belki yeni birileriyle tanışmak üzere yalnız ya da en sevdiğinle birlikte onlara katılırsın.

10- Hava çok soğuk evet ama içini ısıtacak bir şeyler yudumlayarak, yeni yıla sokaklarda da girebilirsin. Sokakların ne kadar canlı olduğunu görünce şaşıracaksın.

Bonus: Belki de 31 Aralık akşamı senin için özel bir şey ifade etmiyordur. O zaman o günü her günkü gibi geçirmek ya da uyumak da bir plan olabilir bence.

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments