Geziye Çıkarken Yanına Mutlaka Alman Gereken 10 Şey

Yeni yerler görmek, yeni deneyimler yaşamak, uzak ülkeleri turlamak ya da yakındaki yerleri keşfetmek her zaman çok çekici olmuştur. Çünkü merak duygumuz, öğrenme açlığımızla bir olur ve bizi dünyanın harikalarını bulmaya, yepyeni biri olmaya davet eder. Bunun için yeterince hazırsak tabii! Evet, her zaman bir parça sürpriz, bir parça macera olmalı ama çantamız, valizimiz de her zaman hazır olmalı. Alaska’ya tişörtle, Hindistan’a pipetsiz gitmek olmaz çünkü. Eğer gezmeyi seviyor, yanına aldıklarının bu konuda seni desteklemesini istiyorsan bu yazım tam sana göre. Bakalım geziye çıktığında yanına mutlaka alman gereken şeyler nelermiş. Hazırlıklar başlasın, seyyah ruhumuzun ne zaman bastıracağı belli olmaz!

1- Dayanıklı atıştırmalıklar ve 1-2 şişe su her zaman kurtarıcıdır. Ne yap et, çantanın, valizinin bir kenarına sıkıştır.

2- Oteller sana havlu verebilir, istediğin zaman tuvalet kağıdı da tedarik edebilir ama ıslak mendil bir gezinin kahramanıdır. Mümkünse büyük olanları.

3- Seyahat yastığı ve uyku gözlüğü belki gezinin değil ama gezi öncesinin yani yolculuğun olmazsa olmazlarıdır.

4- Fotoğraf çekmek senin işin olmayabilir, hobin de olmayabilir ama bir gezinin baş aktivitesidir. Fotoğraf makineni, telefonla çekiyorsan powerbank’ini unutma.

5- Küçük bir ilk yardım kiti her daim yanında bulunsun. Düzenli kullandığın ilaçlar da içinde olsun.

6- Terlik, yağmurluk, hoparlör, pil, şarj cihazı, saç kurutma makinesi, şemsiye gibi kurtarıcı olan şeyler var. Bunları es geçme.

7- Gittiğin yerde sürekli su almamak için çevreyle dost matara taşıyabilir ve otelden suyunu doldurarak çıkabilirsin. Hem ekonomik de olur.

8- Çantanda ya da valizinde her şeyden birer tane olabilir ama çorapların ve iç çamaşırlarından değil.

9- Ve tabii ki günlük rutinine gittiğin yerde de devam edebilmen için kişisel bakım malzemelerin. Bunları seyahate özel kutularda taşıyabilirsin.

10- Eğer yurt dışına çıkıyorsan pasaportunu da sakın unutma. Söylemeye gerek yok gibi durabilir ama inan bana gerek var. PASAPORTUNU UNUTMA!

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir