Gezmeyi Yaşam Biçimi Haline Getirmiş Olanların 13 Ortak Özelliği

1- Gezmek, sabahları kahvaltıda çay içmekle aynı şeydir bunlar için. Hayatlarının bir parçasıdır ve olmadığında eksikliği hissedilendir.

2- Kendilerine turist denmesinden hiç hoşlanmazlar. Çünkü gezdikleri yerleri, sanki oralarda yaşıyormuş gibi gezerler.

3- Başkaları kıyafet, aksesuar, ev ürünleri satın almaktan hoşlanırken gezginler sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, kamera sayfalarında kendilerinden geçerler.

4- Gezmek her zaman dere tepe düz gitmek demek değildir. Yeri geldi mi yeni lezzetler tatmak, renkli insanlarla tanışmak kadar zevklidir.

5- Geziyorlar diye alışveriş yapmadıkları sanılır. Oysaki eve döndüklerinde nereden aldıkları en çok merak edilen biblo bunlarınkidir.

6- Yürümekten asla sıkılmaz, sokak sokak gezmekten bıkmazlar. Kaybolmak bir maceracının kitabında, keşfetmek olarak geçer.

7- Uzun bir süre geziye çıkamadıklarında elleri ayakları titremeye başlar. Ne de olsa gezmek, görmek derin bir tutkudur.

8- Düzinelerce bavul mu? Tatil köyü mü? Pahalı restoranlar mı? Otelden çıkmamak mı? Her yere taksiyle gitmek mi? Hiç onlara göre değil.

9- Bir de aşırı turistik noktalarda çok sıkılır bunlar. Öyle bir özellikleri vardır.

10- Anı yaşamakta üstlerine yoktur. Çünkü böylece anı biriktirir ve gezmedikleri dönemlerde o anıların sıcaklığıyla mutlu olurlar.

11- Canları arada müze ziyaret etmek, sokak keşfetmek, sokak lezzeti denemek, yerel pazar turlamak, otel odası falan çeker.

12- Bunların bazıları ekstrem spor için gezer, bazıları festival için, bazıları farklı kültürleri tanımak için, bazıları da sırf yemek yemek için.

13- Gezmeyi yaşam biçimi haline getirmiş biri dünyaya daha geniş bir çerçeveden bakar. Eğlencelidir, bilgilidir, anlayışlıdır.

Şimdilik hala evlerdeyiz ama umarım her şey bir an önce yoluna girer de yine sağlıklı sağlıklı gezebiliriz. <3

Written by Pepapp

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir