Gotik Tarza Tutkun Olanların Çok İyi Bildiği 15 Şey

1- Yaş 15 de olsa 50 de olsa her kıyafete bir gotik detay illa ki eklenir. Pazen mi giyildi, kolye kuru kafalıdır.

2- Gotik tarzın ergenlik sevdası olduğunu şiddetle reddederler. Her şeyin karanlık versiyonunu sevmek, ömür boyu sürecek bir sevda hikayesidir.

3- Siyaha karşı bitmek bilmeyen bir ilgileri vardır. Mesela siyah telefon, siyah laptop, siyah dondurma hatta siyah görünümlü Instagram, Twitter, YouTube…

4- Elleri bir türlü renkli kıyafete gitmez. Yazın bile her şeyin koyu renklisini bulurlar. Sahilde siyah dantel giyen kişi tabii ki de bir gotiktir.

5- Guilty pleasure’ları pembedir bunların. Nedense siyah sosyal kişilikleriyse pembe de yalnız kaldıklarında ortaya çıkandır.

6- Gotik tarz sadece kıyafetlerle sınırlı değil tabii. Gotik metal grupları, kiliseler, korku filmleri, vampir edebiyatı ve dahası.

7- Eğer bir yerde bir gotik varsa orada kesin Edgar Allan Poe’dan bir alıntı da vardır.

8- Onlar birbirlerine öpücük emojisi göndermezler. Tabutlar, yarasalar, vampirler iki gotik arasında gider gelir.

9- Canlarını sıkabilecek büyük bir mesele: Rengi solan siyahlar.

10- Gotik selfie’ler çekilmeyi, gotik pozlar vermeyi çok severler. Çoğunlukla yadırgansalar da bu yola onay için girmemişlerdir zaten.

11- Gotik tutkunları, iyi birer kedi severdir.

12- Bir gotik için abiye demek korse ve tüllü elbise demektir. Hatta düğünlerinde siyah gelinlikleriyle halay çektikleri görülmemiş şey değildir.

13- Gotiklerin de moda ikonları, kendi Kim Kardashian’ları vardır. Mesela Eva Green, Dita Von Teese, Marilyn Manson, Morticia Addams gibi.

14- Yazın bot giymek, full dövme, kedi göz makyajı, uzun siyah tırnaklar, büyük şapkalar, cadı modası… yeni nesil gotikler iyi bilirler.

15- Karanlık atmosferli her şey kalp gotikçiler.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir