Güneş Lekelerine İyi Gelecek Çözümler

Denizin ve güneşin tadını çıkardığımız aylardayız. Plajda, şezlonga uzanıp da ısındığımızı ve hemen biraz sonra ilk başta buz gibi gelecek olan denize atlayıp serinleyeceğimizi bilmek harika. Kumsalın, kumsalda sere serpe uzanmanın, dinlenmenin, tatilin keyfi paha biçilmez. Peki, ya güneş lekeleri? Daha doğrusu güneşin zararlı ışınları? Şunu biliyoruz ki güneşin en tehlikeli olduğu saatlerde deniz kenarında bu şekilde siesta yapmak o kadar da iyi bir fikir değil. Cildimiz ve sağlığımız açısından özellikle. Aslında sadece bu saatlerde de değil, her zaman güneşten bir ölçüde korunmamız gerekiyor. Yüzümüzü ise ekstra korumamız gerekiyor. Diyelim ki bunu yapmadık ve o tatsız güneş lekeleriyle karşı karşıyayız. O zaman birkaç doğal çözümle onların üstesinden gelmeye çalışalım derim. Yine de şunu üstüne basa basa belirtmek isterim: Sen sen ol, kendini daima güneşten koru. Sağlıklı ve kontrollü bir şekilde güneşlen. Bronz ten görünümüne aşama aşama ulaş. Beyaz tenliysen bu dediklerimi daha dikkatli uygula. Hadi, güneş lekelerine karşı çözümlere bir bakalım.

Yoğurt & karbonat maskesi: Yoğurt vitaminler, potasyum ve kalsiyum açısından zengindir. Bu da cildin ölü hücrelerden arınmasına yardımcı olur. Cildi nemlendirir ve aydınlatır. Karbonatın ise ciltte beyazlatıcı etkisi vardır. 1 yemek kaşığı yoğurdu, 1 çay kaşığı karbonatı, 3 damla limon suyunu ve 1 çay kaşığı zeytinyağını karıştır ve temiz cilde uygula. 5 dakika sonra da soğuk suyla durula. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsin.

Semizotu & maydanoz maskesi: Vitaminler açısından zengin olan semizotu ve maydanoz cildi yatıştırır ve yeniler. Cilde canlılık kazandırır. Bir tutam semizotu, bir tutam maydanoz, 1 fincan yoğurt ve çeyrek limon suyunu karıştırıp püre haline getir. Cildine uygula, yarım saat bekledikten sonra iyice durula. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsin.

Pirinç suyu maskesi: Uzak Doğulu kadınların favori ten beyazlatıcısı olan pirinç bu maskenin ana elementi. İçindeki mineral ve vitaminler lekelere iyi geliyor. 2 su bardağı pirinci su dolu bir kaba koy ve karıştır. Bir süre sonra suyun beyazladığını göreceksin. Bu suyu süzüp başka bir kaba al ve bir parça pamuk yardımıyla yüzünü bu suyla sil. Daha sonra yüzünü yıka ama kurulama. Kendi kendine kurusun. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsin.

Maskeleri uygulamadan önce bileğine az miktarda sürerek, alerjin olup olmadığını ya da yan etki yapıp yapmadığını test edebilirsin. Bu maskeler doğal olsalar da hassas ciltleri olumsuz etkileyebilirler. Bunu unutma tatlım.

Written by Pepapp

One Comment

Leave a Reply
  1. I think what you posted made a ton of sense. But, think about this, whatif you composed a catchier post title? I am not saying your content is not solid, but what if youadded a title that grabbed people’s attention? I mean Hire Joomla Developers Economically – AllCADSolutions is kinda boring. You should glance at Yahoo’s front page and watch how they create article titles to get people to click.You might try adding a video or a related pic or two to get readers interested about what you’ve written. Just my opinion,it would bring your blog a little livelier.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir