Hayatın Boyunca İşine Yarayacak 20 Bilgi

1- Yemek yerken televizyon izlemek ya da telefona bakmak, beyninin doyduğunu daha geç fark etmesine sebep olur. Bu da kilo alman demektir.

2- Günde en az 8 bardak su içmek birçok sağlık probleminin çözümü demek, bunu unutma. Mesela tuvalete daha kolay çıkmak, cildinin daha parlak olması, iç organlarının daha iyi çalışması gibi.

3- Cinsel ilişkilerden sonra mutlaka tuvalete çıkmalısın. Böylece olası bakterileri rahim yatağından dışarı atmış olursun.

4- Vajinanın içini yıkamak vajinanın pH dengesini bozar. Vajina kendi kendini temizleyebilir. Sadece dışını, sabunlu suyla yıkayabilirsin.

5- Vajina her zaman kuru kalmalıdır. Bunun için tuvaletten, duştan, havuzdan ve spordan sonra vajinanın dışını kağıt havluyla nazikçe kurula.

6- Her ay mutlaka göğüslerini çıplak bir şekilde ve elle kontrol etmelisin. Çünkü meme kanserinde erken teşhis hayat kurtarır.

7- Rafine şeker erken yaşlanmana sebep olur. Onun yerine her zaman doğal şekeri tercih et.

8- Arı ve sivrisinek sokmalarında oluşan kızarıklığı ve kaşıntıyı önlemek için o bölgeye ıslatılmış beyaz şeker koyabilirsin.

9- Sebzelerin yıkama suyuna her zaman bir miktar sirke dök. Böylece daha temiz olacaklar.

10- Eğer uyumakta güçlük çekiyorsan 100’den geriye saymayı dene. Böylece rakamlara odaklanacak ve bir süre sonra uykuya dalacaksın.

11- Lavanta yağı baş ağrısına iyi gelir. Başın ağrımaya başladığında lavanta yağı kokla ve karanlık bir ortamda bir süre sırt üstü uzanmayı dene.

12- Dolabında ve çantanda her zaman siyah bir elbise, opak çorap, ten rengi oje, göz altı kapatıcısı, uzun bir şal olsun. Bunlar yeri geldi mi hayat kurtarır.

13- Pamuklu iç çamaşırları sentetik olanlara göre daha sağlıklıdır. Hem cildinin hava almasını sağlar hem de kaşındırmaz.

14- Bazı şeylere gülüp geçmeyi, bazı şeylere de hayır demeyi asla ihmal etme.

15- Haftada bir kez çıplak uyumaya çalış. Çünkü çıplak uyumak kan akışını düzenler, yaşlanmayı yavaşlatır, genital bölgenin hava almasını sağlar ve öz güveni artırır.

16- Soğuk havalarda da güneş kremi kullanmalısın. Çünkü güneşin kış aylarında da zararlı etkileri olabilir.

17- Sağlıklı beslenmek adına kahvaltıyı kuvvetli, akşam yemeğini hafif yap. Kahvaltında bol protein, akşam yemeğinde mutlaka salata olsun. Regl dönemlerinde ise sık ve az beslenmeye çalış.

18- Her gün en az 20 dakika yoga yap, 5000 adım at ya da  40 merdiven çık.

19- Çocuk istememe hakkına sahipsin. Bu durumda cinsel ilişkilerde korunmalısın. Eğer çocuk istiyorsan da 35 yaşından sonra şansının yarı yarıya azaldığını bilmelisin.

20- Hayatın boyunca uzak durman gereken şey sigara, her gün mutlaka tüketmen gereken şey ise yoğurttur.

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments