SinirliSinirli AğlamaklıAğlamaklı MinnoşMinnoş Sesli GüldümSesli Güldüm BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım!

Hayatına Renk Katacak 10 Hobi

Sağlıklı olmak, sağlıklı kalabilmek için stresi hayatımızdan uzaklaştırmalıyız. Bunu da en iyi bir hobi edinerek ya da hobilerimize zaman ayırarak yapabiliriz. Böylece hem eğlenir hem de üretken oluruz. Özellikle de pandemi döneminde hobilerimize zaman ayırmak bizim için epey faydalı olabilir. Çünkü sevdiğimiz bir şeylerle meşgul olmak iyidir, elimizi oyalar, keyfimizi yerine getirir. Eğer kendine bir hobi seçmekte zorlanıyorsan ya da hangi hobinin sana daha uygun olduğuna bir türlü karar veremiyorsan senin için seçtiğim şu ilginç hobilere bir göz at istersen.

1- Deniz kenarından uygun yüzeyli ve irili ufaklı taşlar toplayıp, bunları boyamaya ne dersin? Sonra boyadığın taşları dekorasyonda kullanırsın.

2- Kendi kumaş çantanı kendin yap. Bunun için düz bir tote bag ve kumaş boyası yeterli. Hem yaza hazırlık da olur.

3- Kendi tabaklarını, kaselerini kendin yapabilirsin. Seramik kaplar nasıl yapılır öğren ve ortaya rengarenk şeyler çıkar.

4- Kapalı cam bir kap içinde bulunan küçük bahçeler anlamına gelen teraryumla ilgilen. Yapması da bakması de çok zevkli hem.

5- Farklı tekniklerde yemek pişirmeyi öğren. Mesela vegan yemekler hazırlayabilirsin ya da dünya mutfaklarını birbirine karıştırabilirsin.

6- Birkaç sihir numarası öğren ve Zoom üzerinden arkadaşlarını şaşırt. Yine Zoom üzerinden online oyunlarla arkadaşlarınla keyifli zaman geçirebilirsiniz.

7- Seçtiğin bir konuda blog yazmaya başla. Hani konuya merakın var, hangi konuda iyisin bir düşün bakalım.

8- Nakış çemberi işlemek de ilginç olmaz mıydı? Belki çemberine yazacak komik yazılar da türetirsin. Mesela “ev, internet olan yerdir” gibi. 🙂

9- Peki, ya sadece senin anladığın soyut yağlı boya resimler yapmak? Sonra bu resimlerle duvarlarını süslersin ve gelen yorumlarla çok eğlenirsin. 🙂

10- Farklı bitkileri ve çayları karıştırarak kendi çayını yap. Hatta bu çaya bir de güzel bir isim seçebilirsin.

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments