Hazırla En Mutlu Fotoğraflarınızı, Babalar Günü Yaklaştı!

Happy father's day. Daughter greets dad. Little daughter with dad.

Ailenin gizli kahramanıdır babalar. Muhtemelen biz uyuduktan sonra gelmiştir acaba üzeri açılmış mı diye bakmaya. Öylesine aradım dediğinde; konuşmanın birkaç yerine ustaca gizlemiştir iyi misin, yemek yiyor musun, bir şeye ihtiyacın var mı sorularını. Dinlemez gibi yaptığında kesinlikle dinliyordur. Bu yüzden biliyordur bizle ilgili olan ayrıntıları ve bu yüzden iyi tanıyordur biricik evladını. Öğütler verdiğinde “yine mi baba?” serzenişimizi dikkate almaz, her kahraman gibi. Çünkü bizi en iyi şekilde hayata hazırlamak için tecrübe etmiştir her şeyi ve onun yaptığı hataları yapmamızı istemez. Bilakis hayatı bizim için kolaylaştırmayı ister, bütün emeği bunun içindir. Hep iyiliğimizi istiyordur, kızdığı zamanlarda bile. Elinde sürpriz bir hediye ile geldiğinde bizden çok sevinir çünkü eline bizi mutlu etme fırsatı geçmiştir. Kendimizi iyi ve güvende hissettiğimizde, destek gördüğümüzde bu duyguların ardında bir babanın ilgisi vardır. Her zaman görünmez çok güçlü ve upuzun kollarla sarılır bize babalar. Onların pelerini yoktur ama kolları vardır işte. Ne demiştik; babalar ailenin gizli kahramanıdır. Şimdi kalbimizin yenilmezine sevgimizi gösterme zamanı geldi. Ona teşekkür etme sırası bizde. Hem de yaklaşmakta olan Babalar Günü vesilesiyle. Peki, ona ne hediye etsek de o güçlü maskesini düşürsek, onu yeniden bir çocuğa dönüştürsek? Onu ne ile sevindirsek de kalbimizi eriten kahkahasını duysak, gözlerindeki ışığa şahit olsak? Güneş daha sıcak olsa, yıldızlar daha parlak olsa? Bu Babalar Günü’nde babamıza vereceğimiz en güzel hediye onunla geçirdiğimiz mutlu anlar olacak. Bu anları yansıtan fotoğraflar olacak. Sosyopix ile babalarımızın kahramanı bu sefer biz olacağız!

Sosyopix; sosyal medyada paylaştığın, telefonunda ve bilgisayarında bulunan fotoğraflarla senin seçeceğin farklı temalarda ürünler hazırlayan, bunları adresine ulaştıran bir servis. Bu sayede o anlamlı fotoğrafları yanında hissediyor ve onlara dokunabiliyorsun. Yapman gereken tek şey fotoğrafları seçmek, adres bilgisini girmek ve siparişini vermek. Seçtiğin ürünler 2-3 iş günü içinde istediğin adrese gönderiliyor. İster direkt babana gidiyor ister sana ulaşıyor ve sen bu hediyeleri kendi ellerine babana takdim ediyorsun. Sonra da baban mutluluktan havalara uçuyor! Tıpkı bir süper kahraman gibi. 🙂

Ben her zamanki gibi heyecandan aceleci davrandım ve sosyopix.com’dan sen ve baban için birkaç hediye seçtim. 🙂 İstersen, neler seçmişim bir bakalım!

Babaya Hediye Kutusu: Şimdiye kadar babana hediye aldığında muhtemelen şöyle demiştir sana: Ne gerek vardı, kendine bir şey alsaydın. Babalar genellikle hediye veren olmayı sever, çocuğuna kıyamadığı için. Hem zaten onun hayattaki hediyesi çocuğunun sağlıklı olmasıdır, fazlasında gözü yoktur. Ama bu Babalar Günü’nde onu hediyenle şaşırtmalı, daha o zahmet etmeseydin diyemeden ona kocaman sarılmalısın. Babaya Hediye Kutusu ile gardını düşürmesini sağlamalı, onu hunharca neşelendirmelisin. Çünkü bu kutunun içinde baba mottolu seramik kupa, Süper Baba açacak magnet, Eyüp Sabri Tuncer tıraş kolonyası, siyah bıyık desenli pamuklu mevsimlik çorap ve motto kartı var. İşte baban kutuyu açtığında bu güzel hediyeleri görecek ama onu asıl mutlu eden sevgini göstermen olacak.

Babalar Günü Kupası: Babanın bir kahve ve çay keyfi vardı, şimdi onu da seni düşünerek geçirecek! Ama o bundan asla şikayetçi olmayacak tabii. Bu Babalar Günü’nde sevgili babana Baba yazılı kupa hediye edebilirsin. Çay ve kahve keyiflerinde içini iki kat ısıtabilirsin. Babalar Günü kupası 300 cc, bulaşık makinesinde yıkanabiliyor ve %100 mutlu ediyor. Bu hediyeyi ona verdikten sonra yaşanacak şöyle bir ihtimal de var: Baban kıyamadığı için bu kupayı kullanamayacak. Her zaman gözünün önünde olan, en sevdiği köşeye koyacak. Arada bakıp, eline alıp duygusal anılara dalacak; seni aramak, seni çağırmak için hep bir bahanesi olacak. Dostlarına bunu bana çocuğum aldı diye hava atacak. Bak bu sonuncusunu kesin yapacak işte! 🙂

Foto Kitap: İşte babanın açıp açıp okuyacağı bir kitap! Babana Babalar Günü’nde en mutlu fotoğraflarınızın yer alacağı bir foto kitap hediye edebilirsin. Temasını, kapağını, rengini seçebiliyor, mesajını yazabiliyorsun. Bu kitabın teması babana ne kadar değer verdiğin olacak, kapağında hiç bitmeyecek sevginin yansıması olacak ve bu kitabın bir son sayfası olmayacak. Çünkü babanla yeni anılar biriktirecek, yeni mutluluklar yaratacaksınız. Çünkü bu bitmeyecek bir hikaye, sonsuz bir sevgi. Baban da koltuğuna kurulacak, bilmem kaçıncı kez kitabına bakacak, her seferinde yeni bir anıyı hatırlayacak, her seferinde gözleri dolacak. Ve tabii ki mesajını bıkmadan, tekrar tekrar okuyacak: Her kahramanın kötülerle savaşında sıkıştığı bir an vardır. İşte o anda fotoğraflarımız sana güç versin. Yeniden enerjiyle dol ve hepsini yen!

10×15 Akrilik Foto Blok: Baban pek dillendirmez ama her zaman yanında olmanı ister. Sana göz kulak olmasının yolu budur çünkü. Hem sen onun mutluluk kaynağısındır. Sensiz her zaman biraz eksik hisseder. Fakat hayat bizi babalarımızla ayrı düşürebilir. Onları sık sık göremeyebilir, bazen sadece seslerini duymakla yetinebiliriz. Babalar Günü için tam da böyle günlerde onu teselli edecek bir sürpriz hazırlamaya ne dersin? Baban seni özlediğinde, seni gördüğü an yaşadığı güzel hisleri tekrar yaşamak istediğinde onun için hazırlayacağın foto bloğa bakabilir. Çünkü foto blokta seçeceğin en gözlerinin içinin güldüğü fotoğrafın olacak ve o gözler doğrudan babana bakacak. Çünkü foto blok ile fotoğraflar canlı gibi görünüyor, ışığı havalı biçimde yansıtıyor, parıldayan yansımalar büyüleyici bir derinlik efekti sağlıyor. Yani baban seni karşısında görmüş gibi oluyor. Foto blok ile babanın özlem dolu anlara katlanması daha kolay olacak. Biz buna koşulsuz sevginin sihri diyoruz.

Pola Kart (35 Adet): Kravat alındı, parfüm çoktan alındı, ayakkabı bir kere alınmıştı, saat, gözlük, fular… A-lın-dı! Peki, ya anılardan oluşan pola kartlar? Peki, ya böylece yan yana gelip geçmişi keyifle yad etmesi? Babayla geçirilecek sohbetin sohbeti açtığı dakikalar? Belki de babadan öğrenilecek geçmişe dair komik ve ilginç ayrıntılar? Şüphesiz ki o senden geldiği için pola kartlarını çok sevecek, sen de babanla yaptığın bu tatlı sohbetin tadını çıkaracaksın. Bunun için en sevdiğin 35 fotoğrafı seçmen yeterli. Polaroid makinen olmasa bile pola kartın olabilir. Sonra da yıllara meydan okuyan, retro görünümlü pola kartlarını babana hediye edersin. Ve babandan şahane anıları dinler, bilgice sözlerini bir yere not eder, güldüren yorumlarıyla kahkahayı patlatırsın. O da elinde tuttuğu hatıralara bakıp zamanın ne kadar çabuk geçtiğini düşünür, belki biraz da hüzünlenir. Ama bu hali geçecektir. Çünkü yanında sen varsın, yanında en değerlisi var. Önemli olan da bu zaten.

Seçtiğim hediyeleri beğendin mi? Sosyopix.com’da baban için daha pek çok hediye seçeneği var! Baban senin gizli kahramanın olduğu için onu en iyi sen tanırsın. Ama şu da bir gerçek ki senden geldikten sonra bütün hediyeler güzeldir, bütün hediyeler anlamlıdır.

Yılların babalarının, ilk kez baba olanların, baba adaylarının, baba olmasa da baba gibi hissedenlerin, kendine ben babayım diyenlerin yani tüm kahramanların Babalar Günü kutlu olsun! 🙂

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir