Her Gün Uygulaman Gereken 5 Cilt Bakım Rutini

Evden çıkamıyor olabiliriz ama bu bakım rutinlerimizin aksamasını gerektirmiyor. Aksine düzenli cilt bakımı yapmak bu dönemde bize çok iyi gelecek. Hem stresin cildimize zarar vermesini engelleyecek hem de kendimizi daha tazelenmiş ve iyi hissedeceğiz. Aynada cildimizi ışıl ışıl ve pürüzsüz görmek gibisi yok çünkü. Hem cildimizi yaklaşmakta olan yaza ve dolayısıyla güneşe de hazırlamamız lazım. Yoğun çalışma hayatı ve gündelik koşuşturmacalar da olmadığıma göre kişisel bakımımıza rahatlıkla zaman ayırabiliriz. Şimdi sana evde pratik bir şekilde uygulayacağın ve her gün yaparsan daha da etkili olacak bakım rutinlerini sıralıyorum. Kendimize bakalım, hep güzel kalalım.

1- Her sabah şöyle başlamalı: Cildimizi temizleme jeli veya bol su ve sabunla temizlemeliyiz. Temizliğin ardından tonik uygulamalı, sonra da nemlendirici krem sürmeliyiz.

2- Makyaj yapmasak da her akşam cildimizi temizlemeliyiz. Sonrasında göz kremimizi ve gece için olan nemlendirici kremimizi uygulamalıyız.

Bir hatırlatma: Gül suyu ve soda da iyi birer temizleyici ve nemlendiricidir.

3- Her hafta bir kez peeling ve yüz maskesi uygulamaları da şart. Bunları evde kendin de hazırlayabilirsin.

Mesela; kahve telvesiyle peeling yapabilir, salatalık dilimlerini nem bombası maskesi olarak kullanabilirsin.

4- Bol su içmeye, gerekli vitaminleri almaya, düzenli uyumaya ve sıcak duştan kaçınmaya da dikkat.

5- Siyah noktalardan kurtulmak için de yüzümüzü buhara tutuyor ve sivilcelerimizi temizliyor, asla sıkmıyoruz. Bunu da unutmamalı.

Ekstra olarak;

Birkaç haftada bir el, ayak, saç ve dudak bakımı olmazsa olmaz. El ve ayaklar için badem yağı, saçlar için zeytinyağı, dudaklar için de Hindistan cevizi yağı diyorum.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir