Hoş Mu Geldin 2020?

Öğrencilik bilgilerimle olmak üzere, derin araştırmalarımla size 2020 yılını biraz anlatacağım! Ben şuan astrolog olmadığımdan kendi yorumlarımı da ekleyebilirim bence sizce? Astrolog olunca çok daha farklı yorumlarım! Bana fikrimi sorarsanız ki bence soruyorsunuz; zor bir yıl!

Bu sene hepimiz büyük savaşlar vereceğiz. Peki bu bir yıkım mı? Hayır! Bize savaşma hakkı veriliyor ya verilmeseydi! Bu sene savaşan, sorumluluk alan, çalışan kazanır!

Jüpiterin Oğlağa geçmesinden de apaçık belli değil mi zaten? Seneye de oğlak stelyumuyla başlıyoruz. Ah oğlak çalışmayanı maffeder! Bence bu sene işimizi  şansa bırakmayalım, akıllı olalım. Ben oğlağın acımasızlığından korkanlardanım sizi bilemem!

Bu sene 3 merkür gerilemesi bildiğiniz üzere Merkür retrosu, 6 tane de tutulma yaşayacağız. Evet değişik bir sene bizi bekliyor olacak. 2019’dan farkı, jüpiterin yaydan oğlağa geçmesiyle olaylar biraz ciddileşecek. Yay bolluk,abartma getiriyorken oğlak disiplin,ciddiyet verecek.

Bu sene yatarak para kazanmanız, yediğim önümde yemediğim arkamda demeniz zor gibi! Sene başlarında Jüpiter oğlak etkisiyle seneye adeta korunarak başlasak da sonlarına doğru zorlaşıcak ve büyük bedeller ödeyeceksiniz! Çalışmayanlar ama! Bütün emek hırsızları, dolandırıcılar, yan gelip yatanlar, emek sömürücüler alıcaklar hak ettiklerini! 10 Ocak 2020 de Yengeçte gerçekleşecek bir ay tutulması bizi bekliyor olacak.

Bu tutulma; ailede dönüşümler getirebilir, hayatımızdan canları alabilir. Ben çok korkuyorum 10 Ocaktan! 10 Ocakta ailenizle vakit geçirmenizi öneriyorum bunu not edin lütfen! Herkes bu tarihten çok korkuyor ama ben ailenin yanında olunca korunacağınızı düşünüyorum, biyolojik aileniz yoksa da aile olarak gördüklerinizle geçirin o günü! Yengeç ailedir; ailede dönüşümler yaşatabilir eh bu benim yorumum!

17 Şubat 10 Mart arası ta ta taaaaam Retro is coming! Hemide 12 derece balıktan 28 derece kovaya! Bu dönemde kova burcu şan şöhret, insanlar, toplum olduğundan magazinsel olaylar çok gündemde olabilir. Kişiseli soruyorsunuz tabi napıyım magazini diyorsunuz haklısınız. Maddi ve manevi dünya arasında sıkışmış hissedebiliriz. Manevi ihtiyaçlar artarken, toplumla maddi var olma sorumluluklarımız kapımıza dayanabilir. Belki bu geçiş bizi yorabilir. Kendimle ilgilenicem, yoga yapacağım,yürüyüş yapacağım derken ah yarın iş var! Demek gibi. Bu olaylara daha detaylı değineceğim tabi.

Eh bitti mi? Asla! 18 Haziran 14 derece Yengeçten, 12 Temmuz 5 derece Yengeç’e bir Retro daha yaşıyoruz. Ay en azından şükür edelim ki burç değişmiyor. Yengeç konularıyla çok yoğun olucaz. Taşınma, aile, köklerimiz..

14 Ekim 11 derece akrepten, 3 kasım 25 teraziye bir Retro daha yaşıyoruz bu son retromuz olacak. Ciddi dönüşümler yaşayacağız ve terazinin doğasıyla adalet kapımızı çalacak. Bu sene sonunda hiç şüpheniz olmasın oğlak stelyumu ve terazi gerilemesiyle herkes dökülecek teker teker!

Bu sene ilişkiler çok ikizler! 13 Mayıs 21 derece ikizlerden, 25 haziran 5 derece ikizlere geçiyor ve ilişkilerde flörtözlük baya gündemde olacak. Bu sene parasal konular, yakın çevre gündemimiz çok fazla gündemde olabilir. İletişimsel yeni meslekler türeyebilir.

16 Şubat-30 Mart arası Satürn, pluto, Jüpiter kavuşumu olduğundan zor bir süreç diyebiliriz. Bu zor süreçleri tabiki ‘kötü’ olarak algılamayınız efendim! Sınava girdiğinizi düşünün o sınavdan 100 alınca kendinizi çok iyi hissetmez misiniz? Heh tam olarak o. Siz sınava hazırlıklıysanız size uğramaz bile toplama yapmaya benzer! Oğlak burcunda olacağından sınav benzetmesi baya uygun oldu! Çalışarak bu senenin üstesinden gelebilirsiniz bırakın aşkı meşki işlere bakın! 29 Eylülde son bulacak Satürn pluto kavuşumu biraz yolumuz yol gibi!

Bu senemizin şanslı burçları tabi ki Oğlaklar diyebiliriz. Balık burçları için de oldukça gelişmeye açık bir sene olacak. Yengeçler için fırsatlar sunabilir fakat gerçekten bir sınav durumun yengeçler için daha güncel bence. Bazı astrologlar şanslı demiş bazıları şanssız bence tam da ortası! Oğlaklar ama hadi iyisiniz!

Tutulmalara ayrı bir yazıda değineceğim, buraya yazıcak kadar basit değil! Eh siz takipte kalın. 2021’e kadar savaştayız, çalışan kazanır! Sevgiler.

Yazan: Sena Terzi

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir